Bölge

Beykozlu İsmail'den İnanır'a Öcalan ayarı

Beykozlu İsmail'den İnanır'a Öcalan ayarı
09.10.2017 14:22
| | |
7071

Beykoz Çavuşbaşı'nda ikamet eden Karadenizli sanatçı İsmail Türüt, kendisi gibi Karadenizli olan Kadir İnanır'a sert çıktı.

Karadeniz müziği denilince akla gelen ilk isimlerden olan ve ikamet ettiği Beykoz'da  zaman zaman vatandaşlarla bir araya gelen  İsmail Türüt, konuk olduğu programda, Kadir İnanır hakkında sert ifadeler kullandı.

Türüt, Kadir İnanır’ın terörist başı Abdullah Öcalan için söylediği ‘kendi halkının lideri’ sözlerine çok sert tepki gösterdi. Bu cümlelerin bir Karadeniz delikanlısının ağzına yakışmayacak cümleler olduğunu belirten Türüt, “Abdullah Öcalan bölücüdür, katildir, Türk’ün de düşmanıdır, Kürt’ün de düşmanıdır bu vatanın kanını emen bir müptezeldir” dedi.Beyaz TV'de 8 Ekim Pazar günü yayınlanan 'Uyan Türkiyem' programına konuk olan İsmail Türüt, 68 yaşındaki  Kadir İnanır hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kadir İnanır’a "Bu millet seni baş tacı etmiş, yazıklar olsun" sözleriyle tepki gösteren Türüt, "Eskiden hukukumuz vardı, şimdi yok tabii. Beni dinler, severdi. Bir Karadeniz delikanlısının ağzına yakışmayacak sözler söyledi. Burada ayrılırız biz. Ben bu adamın cenazesine bile gitmem" dedi.

Ünlü türkücü, "Benim çizgim bellidir. Ne arkadaşlık ederim, ne dostluk ederim. Bu tip insanların cenazesine de gitmem. Şok oldum, hiç yakıştıramadım. Bir Karadenizli olarak üzüldüm" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İkametgah, İsmail Türüt, Kadir İnanır, Tepki, Çavuşbaşı

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"