Siyaset

Beykozlu işadamından Erdoğan’a destek

Beykozlu işadamından Erdoğan’a destek
2014.08.02 00:00
| | |
8907

Türkiye'de şehirlerarası yolcu taşımacılığının önde gelen otobüs firmalarından ve yine ülkenin en büyük özel sektör kuruluşlarından Metro Şirketler Grubu'nun sahibi Galip Öztürk, Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunun rengini belli etti.

Kavacık'ta bulunan Metro Holding binasına Recep Tayyip Erdoğan posteri asan Beykozlu İşadamı, böylece Erdoğan'a açıkça destek verdiğini de ilan etmiş oldu. "Milletin Adamı Recep Tayyip Erdoğan" yazılı afişte, oy pusulasındaki Erdoğan'lı fotoğrafın altında 'Evet' mührünün basılı olduğu görülüyor.

Hakkında düzenlenen dosyalarla birçok kez mahkemeye çıkan ve hapis yatan Metro Turizm’in patronu Galip Öztürk, geçtiğimiz yıl Nisan ayında tahliye edilmesinin hemen ardından gazete ve televizyonlara çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Fethullah Gülen'e bağlı hizmet hareketinin içinden geldiğini ve 40'ın üzerinde sahibi olduğu şirketler aracılığıyla da 'Hizmet Hareketi'ne maddi yardım yaptığını anlatan Galip Öztürk, hakkında isnat edilen iddialara da yanıt vermişti. Hizmet Hareketi'ne mensup 'hocaların' kendisinden aldıkları para karşılığında son zamanlarda makbuz vermediğini iddia eden Öztürk, verdiği paranın nereye gittiğini bilmediğinden dolayı cemaate destek vermekten de soğuduğunu vurgulamıştı. Yargılanma ve devamında da hapse düşme olaylarını 'Paralel Yapı'nın işi diyerek yorumlayan Galip Öztürk, kendisine bu süreçte iftira atıldığını savunmuştu.

Beykozlu işadamı Galip Öztürk, 10 Ağustos 2014 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Paralel Yapı ile işlerinin henüz bitmediğini ve seçilmesi halinde Cumhurbaşkanı olduktan sonra da bununla mücadeleye devam edeceğini söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a oy vereceğini açıklamış oldu. Öztürk'ün bu çıkışından sonra ise gözler Fethullah Gülen'e tabi olan cemaat üyelerine çevrildi. Halen 'Hizmet Hareketi' içinde yer alan ve daha önce de tıpkı Galip Öztürk gibi bu hareketin içinde yer alan kaç kişinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Cumhurbaşkanlığı Adaylığı yolunda destek vereceği merak ediliyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Galip Öztürk, Metro Turizm, Metro Holding, Kavacık, Recep Tayyip Erdoğan, Destek

reklam
1 Yorum
A.Raif Öztürk02.08.2014 14:43:04

Emmoğluma da bu yakışırdı. Başbakanı gibi o da çok güvendiği ve sınırsız yardımlar ettiği paralel yapının ihanetine uğramıştı. Bundan sonra böyle... Allah c.c. Razı olsun.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"