Beykozlu iş insanı Murat Günday’ın baba acısı

  • Güncelleme: 09.02.2020 23:22
  • Okunma: 8683 kez
  • Yorum: 0
İstanbul’da birçok ilçede bulunan Hedef AVM mağazalarının Sahibi Murat Günday’ın babası Hasan Günday vefat etti.
Beykozlu iş insanı Murat Günday’ın baba acısı

Beykoz Hedef AVM Mağazalarının Yönetim Kurulu Başkanı Murat Günday’ın 86 yaşındaki babası Hasan Günday hakka yürüdü. Yaklaşık bir bucuk yıldır yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören Hasan Günday, önceki gün akşam saatlerine hayata veda etti.

Merhum Günday için Kavacık Hasan Yavuz Camii’nde öğlen namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Oldukça kalabalık olduğu görülen cenaze törenine, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Poyraz, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi ve İBB Meclis üyesi Sadullah Kabahasanoğlu, TÜGVA Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, MOBİSAD Başkanı Mustafa Turnacıoğlu, Paşalı Marketleri’nin Sahibi Zeki Paşalı, Beykoz Sivaslılar Derneği Başkanı Mustafa Demir gibi isimler hazır bulundu.

Oldukça üzgün olduğu görülen oğul Murat Günday diğer kardeşleri ve aile dostları ile birlikte Kavacık Hasan Yavuz Camii avlusunda, namaz öncesi uzun süre taziyeleri kabul etti. Eda edilen öğlen namazı sonrası cenaze namazı için cami avlusunda zaman zaman izdiham oluşurken, güzergâhtaki trafik akışında da aksamalar yaşandığı görüldü.

Cenaze namazının kıldıran imam, merhum Hasan Günday içi sevenlerinden helallık almadan önce, cemaatin kelime şahadet getirmesini isteyerek Fatiha Süresi’ni okumaya davet etti.

“Yüce Rabbimiz Kuran-ı Kerim’in Mülk Süresi’nde bizlere şöyle buyuruyor. Ey kullarım, hangi kulumun daha güzel işler yapacağını, namazını kılıp kılmayacağını bana ve Resulüme itaat edip etmeyeceğini imtihan etmek üzere hayatı ve ölümü yarattım.” ifadelerini kullanan imam, “hayata bir imtihan vesilesi olarak gönderildik. Ne mutlu imtihanını kazananlara ne mutlu Allah’a ve Resülüne itaat edenlere” ifadelerini kullandı.

“Allah’ım yalnız sana kulluk ederiz ve yalnız senden yarım dileniriz” diye dua eden İmam, “yalnızca iman edenler, birlerine Hakk’ı ve sabrı tavsiye edenler ve Salih amel işleyenler dışında herkes hüsrandadır buyuruyor Cenabu Allah.” cümlelerine yer verdi.

İmam, dünyanın bir imtihan dünyası olduğuna vurgu yaptığı konuşmasının ardından Merhum Hasan Günday için sevenlerinden şahitlik ve haklarını helal etmelerini istedi. Daha sonra hep birlikte cenaze namazı kılındı.

Merhum Hasan Günday’ın tabutu sevenlerinin omuzlarında taşındığı cenaze aracıyla Çavuşbaşı Baklacı Mahallesindeki Aile Kabristanlığı’na götürüldü. Merhum Günday burada sevenlerinin duaları ve okunan kuranı kerim tilaveti eşliğinde ebedi istirahatgahına teslim edildi.

Merhum Hasan Günday 86 yaşında ve 9 çocuk babasıydı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz