Siyaset

Beykozlu İP'liler CHP'ye geçti

Beykozlu İP'liler CHP'ye geçti
2014.11.22 00:00
| | |
6007

​Beykoz İşçi Partisi'nin 2014 Mart Yerel Seçimleri'nde Belediye Başkan Adayı olan Can Çakmak, beraberindeki 4 arkadaşıyla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi'ne katıldı.

Dost Beykoz'un birkaç gün önce TBMM'de ziyaret ettiği ve özel röportaj gerçekleştirdiği CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Akif Hamza Çebi de törene katıldı ve partiye katılan İşçi Partililerin rozetini taktı. Törende konuşan yeni CHP'li Can Çakmak, "Bizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bizim için bu çok güzel bir gurur... Mustafa Kemal'in askerleri olarak onun kurmuş olduğu partide mücadelemizi bundna sonra devam ettireceğiz" diye konuştu. 7 Aralık tarihinde yeniden Olağanüstü Kongre'ye gidilecek olan CHP Beykoz'da genel olarak morallerin bozuk olduğu gözlendi. Her zaman etrafına kurmaylarını alarak konuk CHP'liyi dinleyen CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan da morali bozuk olanlardan biriydi. Başkan Arıkan, Akif Hamza Çebi'nin konuşmasını 'tek başına' dinledi.

Başkan Arıkan: “Biz biat partisi değiliz!”

Cumhuriyet Halk Partisi'ne Beykoz İşçi Partisi'nden 5 kişinin katılım töreni sönük geçti. Partililer birbirleriyle göz teması kurmamaya özen gösterirken, kulislerde endişe ve umutsuzluk hâkimdi. CHP Grup Başkanvekili Akif Hamza Çebi'nin gelişiyle biraz olsun moraller düzelirken, Beykoz İlçe Teşkilatı içerisindeki belirsizlikler partilileri canından bezdirmiş gibiydi. İlçe Başkanı değiştirme konusunda Türkiye rekoruna koşan CHP'de mevcut Başkan Şevket Arıkan ise bu duruma farklı bir bakış açısı getirdi. Başkan Arıkan, "Kendi içimizdeki sıkıntılarımızın, sorunlarımızın tamamen parti içi demokratik anlayıştan kaynaklandığının herkes tarafından bilinmesini isterim ve saygı duyulmasını da beklerim. Biz biat partisi değiliz! Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz!" sözleriyle, CHP'nin yeni seçilecek olan İlçe Başkanının da görev ömrünün uzun olmayacağının âdeta sinyalini verdi.

Kavacık'ta bulunan CHP Beykoz Genel Merkezi'ndeki partiye katılım töreninde İşçi Partisi'nden gelen 5 kişiden yalnızca 2'sinin hazır bulunması dikkat çekti. Eski İşçi Partili Belediye Başkan Adayı Can Çakmak'a rozetini CHP Grup Başkanvekili Akif Hamza Çebi takarken, diğer katılımcıların da İşçi Partisi Üyesi Tolga Özlem, Sertaç Olcayto, Metin Yıldırım ve Mevlüt Genç olduğu açıklandı. Rozet takma töreninin ardından söz alan yeni CHP'li Can Çakmak, şöyle dedi:

Yeni CHP’li Can Çakmak: “CHP’nin askeriyiz!”

"Ben arkadaşlarım adına konuşuyorum, kendi adıma da konuşmuyorum. Bizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bizim için bu çok güzel bir gurur... Mustafa Kemal'in askerleri olarak onun kurmuş olduğu partide mücadelemizi bundan sonra devam ettireceğiz. Artık bölünerek değil birleşerek güçlenebiliriz ve mevcut iktidarla da bu şekilde mücadele edebiliriz. Bugünden itibaren çok fazla çalışmamız gerekir herhalde... Önümüzde bir seçim var. Biz de ciddi bir şekilde çalışarak bu seçime hazırlanacağız. Hepimiz Cumhuriyet Halk Partisi'nin askerleri olarak burada bulunuyoruz, hepinize çok teşekkür ederim".

Öte yandan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamza Çebi ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, toplantı dolayısıyla birer konuşma gerçekleştirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT'in CHP'yi karıştırmaya yönelik faaliyetlerde bulunduğuna yönelik iddiasına her iki lider de değinirken, Akif Hamza Çebi konuyla ilgili olarak "Sayın Davutoğlu, ‘CHP kendisine baksın’ gibi bir değerlendirme yaptı. Sayın Davutoğlu! Siz Başbakansınız! Ana muhalefet Partisi'nin Genel Başkanı ciddi bir iddiada bulunuyor. Size düşen bu iddiayı araştırmaktır" dedi. CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan ise Kılıçdaroğlu'na destek vererek, "Sayın Genel Başkanımız, Cumhuriyet Halk Partisi'nin dizayn edildiğini, 3'e bölünmek istendiğini, MİT tarafından izlendiğini kendi kurgusu olarak sergilememektedir. Bunlar doğrudur. Bugün, ele geçiremedikleri tek kurum Cumhuriyet Halk Partisi'dir..." şeklinde konuştu.

Haber Merkezi  

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İşçi Partisi, İP, CHP, Akif Hamzaçebi, Can Çakmak, Şevket Arıkan, MİT, Kemal Kılıçdaroğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"