Kültür

Beykozlu hanımların İFTAH sevgisi

Beykozlu hanımların İFTAH sevgisi
2014.08.02 00:00
| | |
8754

İFTAH İlim ve Kültür Derneği Beykoz’daki seminerlerine Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle özel bir programla devam etti.

“Sayesi düşmez yere bir böyle nahl-i Tur’sun

Sen Ahmedi Mahmud-u Nursun Efendim…”

Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Dernek Başkanı Büşra Taşçıoğulları’nın konuşmacı olarak katıldığı programa Beykozlu hanımların ilgisi çok yoğun oldu.

Yer bulmakta güçlük çeken hanımlar koridor boşluklarından ve merdiven basamaklarından programı izlemeye çalışırken, 15 günde bir yapılan programların bir sonrakinin 30 Nisan Salı günü 13.00-15.30 saatleri arasında yapılacağı ifade edildi.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde “Kul ve Resul olarak Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in” anlatıldığı seminerde İftah İlim ve Kültür Derneği Kurucusu ve Başkanı Büşra Taşcıoğulları konuşmacı olarak katıldı. Seminerler dizisinin Nisan ayı ilk programı  “Kutlu Doğum Haftası”  çerçevesinde düzenlendi. Programa, Beykozlu Hanımlar çok yoğun bir katılımla iştirak ettiler.

Aşr-ı Şerif ve İlahiler ile başlayan program; Büşra Taşçıoğulları’nın konuşması ile devam etti.

Taşçıoğulları konuşmasında,“Kutlu doğum haftası ismi bahane, maksadımız Rasulullah’ı yeniden hanelere çağırmak. Efendimiz’in doğumu 12 Rebiülevveldir. Bu tarih Efendimizin bedeninin bu dünyaya doğumudur. Kendinize bugün ve her zaman şunu sormanızı istiyorum. Efendimiz hakkında ne biliyorsunuz? Bugün kalplerimize hep birlikte tekrar sesleneceğiz. İnsan Kainat hükmündedir, yani kainatta ne varsa insanda da vardır. Biz bugün Efendimizi hanemiz olan bedenimize öyle bir davet etmeliyiz ki, o tekrar kalplerimize geri gelsin. Demeliyiz ki; “Ey Efendim ben seni bilmiyorum, çünkü kendimi bilmiyorum. Ben hiçbir şey bilmiyorum. Öğret bize ya Resulallah.  Ey kainatın sahibinin en çok sevdiği, ey miraçta Kainatın sahibinin karşısında duran yegane insan; ben seni sevmeyi bilemedim. Bana hep öğrettiler ki şunu yaparsan Allah seni sever, şunu yaparsan sevmez. Bana hiç demediler ki, kalbinden bir an bile Allah’ın Resulünü çıkarma! Dünya ve içindekiler benim gözümü boyadı ya Rasulallah, Ben kalbimde seni taşımayı bilemedim. Ya Yasulallah! Ben kalbimden seni çıkarmak istemedim. Ben sadece Kalbimden seni hiç çıkarmamam gerektiğini bilmiyordum. Şimdi bu gün bu andan itibaren diyorum ki, ne olur ya Rasulallah benim kalbimin sana ihtiyacı var. Şimdi sen gelsen, kalbimde misafir olsan, ben her halimde her adımımda sana Ya Rasulullah EMRET desem… Ben de Hz. Ebubekir gibi sadakati öğrensem. Önde gidenlerin kervanı aldı başını gidiyor, arkaların arkasından bile olsa kervana dahil olmaya geldim, Ya Rasulullah kalbimi sana açtım, gönlümü sana açtım, anam-babam-canım sana feda olsun, yeter ki bir kerecik bize ümmetim de, yeter ki bir kerecik varlığını bana hissettir.” Allah için kalplerinizi açın, açın ve deyin ki, ya Rasulallah ben seni seviyorum. Ama unutmayın sevmek demek itaat demektir. İtaat demek sadakat demektir. Sadakat demek, o ne emrediyorsa emrettiği şekilde yapmak demektir. O halde gelin! Bugün bu andan itibaren her anımızda diyelim ki “Esselatu ves’selamu aleyke Ya Rasulallah” cümlelerine yer verdi. 

İftah İlim ve Kültür Derneği,  ilmi yayma, bu noktada bilinç oluşturma, sevgi, kardeşlik ve dayanışma köprüleri kurma amacı ile “Gönüllü Hizmet Erleri” tarafından kurulmuştur. Dernek bünyesinde Hafızlık, Esma-ül Hüsna, Tefsir, Hadis gibi pek çok farklı başlık altında dersler bulunuyor. İlgilenenler Dernek ile ilgili detaylı bilgilere  www.iftah.org adresinden ve 0216 399 44 33 nolu telefon numaralarından ulaşabiliyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Buşra Taşçıoğulları, İFTAH İlim ve Kültür Derneği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"