Toplum

Beykozlu hafızın yeğenine Arabistan’da büyük haksızlık

Beykozlu hafızın yeğenine Arabistan’da büyük haksızlık
28.10.2018 17:07
| | |
6935

Video galeri

Hafız Ebubekir Kaçan’a katılmış olduğu Kuranı- Kerim okuma yarışmasında büyük haksızlık yapıldı.

Beykoz’un tanınan hafızlarından olan Muhammed Polat’ın yeğeni Ebubekir Kaçan’a katılmış olduğu Kuranı- Kerim okuma yarışmasında büyük haksızlık yapıldı.

Türkiye’de yapılan ve TRT1’de yayınlanan Güzel Kuran-ı Kerim okuma yarışmasına da katılan Ebubekir Kaçan, bilirkişi heyetinin ağzını açık bırakırken, aynı performansı sergilediği Suudi Arabistan’daki yarışmada kendisine derece bile verilmemesi Türk otoriteleri şaşkına çevirdi.

Suudi Arabistan’ın Medine şehrinde yapılan Dünya Güzel Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında Türk otoritelere göre oldukça iyi bir performans sergileyen 16 yaşındaki Ebubekir Kaçan, birincilik beklerken, dereceye bile giremedi. Yaşanan bu durumun büyük haksızlık olduğuna değinen Türk otoriteler, Arabistan’da Türkiye’ye karşı bir önyargı olduğunu bununda manevi bir faaliyete yansıdığı yorumunu yaptı.

Son zamanlara ABD’de ve Türkiye arasında yaşanan tartışmalı süreç ve buna paralel olarak ABD’nin Suudi Arabistan üzerindeki hâkimiyetinin, çeşitli organizasyonlara yansımasının üzücü olduğu ifade edilirken, Ebubekir Kaçan’ın Suudi Arabistan’da yapılan yarışmada birinci olması gerektiğinin altı çizildi.

5-10 Ekim tarihler arasında yapılan yarışmaya Türkiye’yi temsilen katılan Ebubekir Kaçan’ın performansı karşısında dereceye girememiş olması gerek Suudi, gerekse Türk kıraat uzmanlarını endişeye sevk ederken, “manevi faaliyetlere siyaset ve kin bulaştırıldı” şeklinde yorumlar yapıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ebubekir Kaçan, Kuran-ı Kerim, Yarışma, Suudi Arabistan

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"