Beykozlu Giresunlular uzlaştı… Başkan Ali Bilir

  • 09.04.2016 13:20
  • Güncelleme: 10.04.2016 16:47
  • Okunma: 6745 kez
  • Yorum: 0
Beykozlu Giresunlular, bu kez bir ilki gerçekleştirerek, tek bir kişi üzerinde anlaşmaya vardılar.
Beykozlu Giresunlular uzlaştı… Başkan Ali Bilir

Beykozlu Giresunlular, bu kez bir ilki gerçekleştirerek, tek bir kişi üzerinde anlaşmaya vardılar.

Beykoz'un en kalabalık nüfusa sahip yörelerinden olan Giresunlular, yarın gerçekleştirecekleri Kongre öncesi yine farklılıklarını ortaya koydular. Olağan Kongre öncesi kendi aralarında toplantılar yapan Giresunlular, farklı listeler yerine tek bir kişi üzerinde uzlaşı sağladılar. Yönetim Kurulu'nda Fuat Kuş ve Hasan Karakaya gibi 'eski Başkanlara' da yer veren Ali Bilir'in listesinin yarın gerçekleştirilecek seçime 'Tek Aday-Tek Liste' olarak girmesi bekleniyor. Öte yandan daha önce Adaylığını açıklayan Beykoz Belediyesi eski Meclis Üyesi Hayrullah Usta'nın da Ali Bilir üzerinde uzlaşı sağlayan heyetin içerisinde yer aldığı konuşuluyor.

Fuat Kuş'un Başkan seçildiği 20 Nisan 2014 tarihinden bu yana tam 2 yıl geçti. Geçen süreçte Giresunlular, Feshane'de geniş katılımlı festivaller düzenledi, ilçede de protokol üyelerini ağırladı. Dost Beykoz ise ilçede bir ilki gerçekleştirerek, 2014 yılında Feshane'ye giderek, buradaki Giresun Günleri'ni haberleştirmişti. Fuat Kuş'un henüz bir aylık Başkan olduğu o günlerde Dost Beykoz, Kuş'un sahibi olduğu Mavi Karadeniz'den yayın yapılan ve yüzlerce Giresunlunun yöresel lezzetlerini tezgahlarına taşıdığı Feshane Günleri'ni sayfasına taşımıştı.

'Geçen seçim rakip olan Ali Bilir-Fuat Kuş ikilisi, bu kez aynı listede yer alacak'

Nisan ayında gerçekleştirilen ve Fuat Kuş'un Başkan olarak seçildiği son Olağan Kongre'de ise 2 aday yarışmıştı. Toplamda 230 oyun kullanıldığı seçimler sonucunda ise Ali Bilir'in aldığı 95 oya karşılık Fuat Kuş, aldığı 134 oyla Başkan seçilmişti. Seçim sonunda ise salonda dostluk rüzgarları esmişti. Her iki Başkan da birbirlerini tebrik edip överken, seçimi kaybeden Ali Bilir, yaptığı konuşmasında bundan sonra Fuat Kuş ile birlikte çalışacaklarını, kendisine her türlü desteği vereceğini söylemişti. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde yarın gerçekleştirilecek olan Beykozlu Giresunlular Olağan Kongresi'nde ise bu kez Fuat Kuş'un Ali Bilir'in listesine dahil edildiği öğrenildi. Böylelikle, Fuat Kuş'a rakip olup daha sonra seçimi kaybetmesine ve listesinde olmamasına rağmen destek veren Ali Bilir, eski Başkanına listesinde yer verecekti.

Bilir hızlı yükselişiyle dikkati çekmişti

Ali Bilir 1994 yerel Seçimleri’nde AK Parti’den Beykoz belediye Meclisi’ne seçilmiş ve 4 bucuk yıl Muharrem Ergül’ün kadrosunda Başkan Yardımcılığı yapmıştı. Ergül ile birlikte görev yaptığı süre içinde sürekli tartışılan bir isim olan Bilir, görevinin bitmesine 6 ay kala istifa ederek, AK Parti’den Muharrem Ergül’ün karşısında aday adayı olmuştu.

Aday adayı olan Bilir, partisinden aday gösterilmeyince siyasete ara vermiş ve ticarete yönelmişti. Beykoz’da hızlı yükselişi ile dikkatleri çeken Bilir, 4 bucuk yıllık belediyecilik döneminin ardından, Kavacık’ta kendisine ait ofisinde Turizm sektörüne girerek iş hayatına devam ediyordu.

Bilir, 2014 Yerel Seçimleri’nde de siyasette şansını denemiş fakat yine hedefine ulaşamamıştı…  

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz