Kültür

Beykozlu Giresunlular SİS Dağı’na çıkacak

Beykozlu Giresunlular SİS Dağı’na çıkacak
2014.07.27 00:00
| | |
8287

Giresun İli Görele İlçesine bağlı dernek yöneticileri, Sis Dağı Yaylası’nda yapılacak etkinlikler hakkında durum değerlendirmesi yapmak üzere İncirköy Mahallesi’nde bulunan Kırıklı Beldesi Dernek Merkezi’nde bir araya geldiler.

Ev sahipliğini Kırıklı Beldesi Derneği Başkanı Hüseyin Kuruderi'nin yaptığı toplantının başkanlığını, Uğurlu Dakikalar programının sunucusu ve Görele Terziali Köyü Derneği başkanı olan, Karadeniz Televizyonculuğunun sevilen ismi Uğur Bilgi yaptı.

Görele İlçesi Beyazıt Köyü tarafından gerçekleştirilen Sis Dağı Erkeksu Yayla Etkinlikleri’nin diğer çevre ve ilçeye bağlı köyler tarafından desteklenerek daha büyük bir kültürel organizasyona dönüştürülmesinin ana gündemini oluşturduğu toplantı da, bu etkinlikler çerçevesinde Görele bölgesine ait değerlerinde tanıtımının yapılması kararlaştırıldı.

Bu etkinliklerin bir heves değil, mutlak yapılması gereken faaliyetler olduğunu ifade eden Uğur Bilgi, bölgede bulunan Kabe Suyu, Ağalar Tamı, Bakıralan, Kızlar Evliyası gibi mevkilerin tanıtımının yapılacağı etkinliklerin, Yayla göçleri sırasında yolcuların konaklama ve dinlenme mevkii olan İnişdibi bölgesinde başlamasını planladıklarını söyledi.

Beyazıt Köyü Derneği Başkanı Reşat Kurucu ise kendi köylüleri ile bir piknik olarak başlattıkları bu etkinliklerin, bölge insanlarının da katılım sağlayacağı büyük bir organizasyona dönüşmesi adına, tüm Görele köylerinin katkı sağlamasını arzu ettiklerini ifade etti. Giresun Sisdağı Erkeksu Yayla etkinlikleri adıyla başlatacakları faaliyetlerin, 6 Temmuz Cuma günü İnişdibi'nde başlayacağını, daha sonra Sisdağı Erkeksu mevkiinde 7 Temmuz Cumartesi ve 8 Temmuz Pazar günleri de devam edeceğini bildirdi. Bölge insanının birlik ve beraberliği adına güzel bir oluşumun temellerini attıklarını ve diğer derneklerin de desteğini beklediklerini ifade etti.

Toplantının ev sahipliğini yapan Kırıklı Beldesi Derneği Başkanı Hüseyin Kuruderi'de; Beyazıt Derneği Başkanı Kurucuya teşekkür ederek, bütün derneklerin katılımının sağlanmasının çok önemli olduğunu, Kırıklı Derneği olarak gereken desteği vereceklerini belirtti.

Çatakkırı Köyü Derneği Başkanı Mustafa Türk, Sofulu Köyü Derneği Başkanı Yücel Alarçin, Esenli Köyü Derneği Başkanı Enver Tenk, Ada Köyü Derneği Başkanı Mehmet Ali Ay, Terziali Köyü Derneği Başkanı Uğur Bilgi, Ortaköy Derneği Başkanı Ali Dursun, Tekgöz Köyü Derneği Başkanı Rahman Emanet, Dikmen Köyünden Harun Pirgayip ve Beykoz Göreleliler Derneği Başkan Yardımcısı Tayfun Emanet'in de katıldığı toplantı, karşılıklı iyi niyet temennileri ile sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Giresun, Görele, Sis Dağı, Uğur Bilgi, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"