Kültür

Beykozlu Giresunlular'ın meskeni feshane

Beykozlu Giresunlular'ın meskeni feshane
2014.07.23 00:00
| | |
8771

Feshane'de yapılan 2. Giresun Günleri’ne Beykoz’da yaşayan Giresunlular yoğun ilgi gösterdi. Her gün dört otobüsle feshaneye taşınan Giresunlular hasret giderdi.

Feshane de düzenlenen ve 3 gün boyunca devem eden 2. Giresun Günleri’ne Beykoz’da yaşayan Giresunlular yoğun ilgi gösterdi. Her gün 4 otobüsle Feshane’ye akın eden Giresunlular, kültürlerini doyasıya yaşama olanağı bulunurken hasret giderme fırsatı da buldu.

3 gün boyunca devam eden Giresun Günleri’nde feshaneyi yaklaşık 1 milyon insan ziyaret etti. Tamamen bir festival havasında geçen Giresun Günleri’nde bölgenin ünlü ses sanatçıları çeşitli konserler verirken, siyasetçilerin Feshaneyi ziyaret etmesi de Giresunlulardan yoğun ilgi gördü.

İsmi Giresun’la özdeşleşen bazı fikir ve bilim adamları da kurulan stantlarda kitaplarını imzaladı. Kitaplarını imzalayan isimler arasında Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Ali Bilir’de vardı… Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan Çeşmi Bülbüle Gizlenmiş Abıhayat Beykoz isimli kitabını imzalayan Bilir hemşerilerinden görmüş olduğu ilgiden son derece memnun olduğunu açıkladı.

2. Giresun Günleri kapsamında AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’da Giresunluları ziyaret etti. Ziyarette bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, Giresunlu iş adamlarını bölgeye yatırım yapmaya çağırdı.

28 Mart Cuma günü başlayıp 30 Mart Pazar akşamı sona eren etkinliklerin ilk gününde Karadenizli Sanatçı İsmail Türüt bir konser verdi. Etkiliklerin son gecesinde ise yine Karadeniz’in sevilen seslerinden Hüseyin Bıçak hemşerilerinin karşısına çıktı.

2. Giresun Günleri kapsamında merkezi Beykoz Kavacık’ta bulunan Mavi Karadeniz Televizyonu’da büyük bir başarıya imza attı. 33 saat boyunca canlı yayın yapan Mavi Karadeniz, Feshaneyi ziyaret eden bütün önemli isimleri ekran karşısına çıkartarak etkinlik hakkında düşüncelerini kamuoyuyla paylaşmasını isterken, etkinliğinin büyük bir bölümünü bütün dünyada ki Karadenizliler canlı yayın araçları vasıtasıyla iletti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Feshane, Beykozlu Giresunlular, Giresun Günler, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"