Beykozlu Giresunlular Fuat Kuş dedi

  • 0
  • 13988
Beykozlu Giresunlular Fuat Kuş dedi
Beykozlu Giresunlular Fuat Kuş dedi
Beykozlu Giresunlular Fuat Kuş dedi
Beykozlu Giresunlular Fuat Kuş dedi
Beykozlu Giresunlular Fuat Kuş dedi
Beykozlu Giresunlular Fuat Kuş dedi
Beykozlu Giresunlular Fuat Kuş dedi
Beykozlu Giresunlular Fuat Kuş dedi
Beykozlu Giresunlular Fuat Kuş dedi

Beykoz Giresunlular Dernek Kongresi’ni Fuat Kuş kazandı. Ali Bilir ile yarışan Fuat Kuş, 135’e 95’le Beykoz Giresunlular Derneği’nin yeni başkanı oldu.

Beykozlu Giresunlular Derneği Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Ali Bilir ve Fuat Kuş'un listelerinin yarıştığı kongrede, 230 oy kullanıldı. Fuat Kuş95 oya karşılık 134 oylaBaşkan olarak seçilirken, zarflardan çıkan 1 oy da geçersiz sayıldı. Kongre öncesi ve sırasında esen dostluk rüzgarları ise seçimin aslında kaybedeninin olmadığını gösterdi: Sonuçta Giresunlular kazandı. 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Giresunlular Kongresi'ne Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcısı Salim Öztürk'ün yanı sıra Beykoz Belediye Meclisi'nin eski ve yeni üyeleri, Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, İBB Zabıta Daire Başkanı Mustafa TahmazAK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve Beykozlu Giresunlular katıldı. 

Kongrede ilk konuşmayı Beykozlu Giresunlular Derneği'nin mevcut Başkanı Hasan Karakaya yaptı. Tekrar aday olmayan ancak Fuat Kuş'un listesinde Denetim Kurulu Asil Listesi'nde yer alan Hasan Karakaya"Biz 5 yılda Beykoz'da güzel işler yaptık. Elimizden geldiği kadar iyi niyet içerisinde üzerimize aldığımız bu kutsal görevi en iyi şekilde yapmanın gayreti ve sorumluluğu içerisinde çalıştık. Bize bu konuda destek veren, gayretini esirgemeyen, yanımızda duran öncelikle yönetim kurulu arkadaşlarıma, tüm dostlarıma ve hemşerilerime çok çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu. 

Hasan Karakaya'nın ardından kürsüye gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilekise dernekçiliğin zorluklarından bahsetti. Dernek sorumluluğunun ağır olduğunu ve insanların çoluk çocuğundan ayrı kaldıklarını anlatan Çelikbilek, şunları söyledi: 

"Dernek için talip olmak, 'ben de varım' demek kolay iş değildir. İnsanların sevinçleriyle sevinir ama üzüntüleriyle üzülürsünüz. Buraya talip olan arkadaşlarımızın bunları bildiklerini düşünüyorum. Toplumda her gün çıta yükseliyor. Böyle olunca beklentiler de yükseliyor. Artık bu işler sıradan işler olmaktan çıktı. Bu işler, emek isteyen, gayret isteyen olaylar haline geldi. Artık toplum, derneklerden farklı bir misyon bekliyor. Temsil edildikleri yerlerin iyi gitmesini bekliyor. 

Burada kaybeden kazanan aslında yoktur. Arkadaşlarımız, hizmet noktasında önde olmayı talep etmişlerdir. Sizler kararlarınızla o arkadaşlardan bir gruba 'Öne çıksan daha iyi olur' diyeceksiniz. Yoksa aslında bu işlerin kaybedeni olmaz. Aslında burada hepiniz birsiniz. Burada bir kısmınız A sınıfı üye bir kısmınız B sınıfı üye değil. Hepiniz A sınıfı üyesiniz." 

Yöre Dernekler Birliği Başkanı Süleyman Kılıç, 30 Mart Yerel seçimlerinde BBP'den Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Bilgehan Murat Miniç de birer selamlama konuşması yaparak, duygularını ifade etti.

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan da kısa bir konuşma yaparak, Beykozlu Giresunluları her yıl geleneksel olarak düzenledikleri Taksim Yürüyüşü'ne davet etti. Gerekli izinlerin 27 Nisan 2014 Pazar günü için alındığını dile getiren TuranGiresunlularyürüyüşünün saat 13.00'te Tünel'den başlayacağını ifade etti. 

Beykozlu Giresunlular Derneği'nde geçmiş dönemlerde başkanlık yapan Fuat Kuş, yeniden aday olduğu kongrede kısa bir konuşma yaptı. Dernek dışında Giresunspor Başkanlığı'na da aday olduğunu açıklayan Fuat Kuş, şunları söyledi:

"Ben, geçmiş dönemde yönetimdeyken, bu derneğe bir arsa tahsisi yapmıştık. İnşallah o arsanın üzerine sevgili Belediye Başkanımız da buradayken sözünü alalım, bir bina yapalım diyorum. Yine, Giresunspor Başkanlığı'na da aday olduğumu söylemek istiyorum. İnşallah Giresunspor'u şampiyon yaparız. Beykoz'da da Giresunlular Derneği'ni yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızla beraber daha iyi günlere hep birlikte taşırız. Aday olan herkes, Beykozlu Giresunlular Derneği'ne bir çivi çakabilmek için aday olmuşlardır. Geçmiş dönemde benim listemde olan kişiler, bugün Ali Bey'in listesindedir. Hepimiz aynı derneğin altında defalarca hizmet ettik. Dolayısıyla hepsi bizim kardeşimizdir." 

Fuat Kuş'un ardından kürsüye gelen Ali Bilir de bir konuşma yaparak, Giresunlular'ın geri dönmek üzere çıktığı memleketlerine geri dönemediğini ve Beykoz'un İstanbul'un artık memleketi olduğunu ifade etti. Ali Bilir, şunları kaydetti: 

"Biz artık Beykoz'da Beykozlular olarak Giresun'un kültürünü, geleneğini yaşayarak... gençlerimize, gelecek nesle kendi değerlerimizi taşırken, yaşadığımız yerdeki diğer insanların renkleriyle de birleşerek, kardeşçe hep birlikte yaşayacağız. 

Biz çok iyi biliyoruz ki, tez canlıyız. Bu bizim geçmişte aldığımız havadan kaynaklanıyor. Hepimiz iyi biliriz ki, biz yaylalarımızda 4 mevsimi yaşarız. İnsanımız da böyledir. Bir anı, bir anını tutmaz. Ancak bütün bu ani değişimlerin altında, bizim insanımız, akan sular kadar berrak ve şarkılarındaki kadar hoşgörülüdür, sevgi doludur." 

Konuşmaların ardından Beykozlu Giresunlular Derneği'nde seçim gerçekleştirildi. 230imzalı deftere karşılık, sandıktan da 230 oy pusulası çıktı. Her iki adayın da bir zarfa konduğu ve geçersiz sayıldığı 1 oyun dışında 229 oyun 134'ünü alan Fuat KuşBaşkan seçildi. 

Fuat Kuş'un Yönetim Kurulu Listesi ise şu isimlerden oluştu: 

Fuat Kuş

Abdullah Yümsel

Nermin Yavuz Keresteci

Gökhan Taneri Vural

Mesut Deniz

Osman Kurtoğlu

Hayrullah Usta

Abdullah Ömer Meral

Ahmet Okumuş

İbrahim Çıtlak

Fırat Aycı

Tamer Kaya

Metin Karadeniz

Mustafa Öztürk

Cengiz Dursun 

Denetleme Kurulu 

Hasan Karakaya

Yüksel Kılıç

Mehmet Akbulut

Haber Merkezi

Beykoz Belediye Meclisi’nde neler oldu neler?
Önceki Beykoz Belediye Meclisi’nde neler oldu neler?
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz