Yaşam

Beykozlu Giresunlular'dan 30 gün iftar

Beykozlu Giresunlular'dan 30 gün iftar
2014.08.18 00:00
| | |
4921

2005 yılından bu yana Kavacık'ta kurulan iftar sofrası, bugüne kadar onbinlerce Beykozluyu ağırladı.

Beykoz Giresunlular Derneği, kış ayındagerçekleştirdiği 'Fikir Kulübü Etkinlikleri'çerçevesinde, Beykozlulara ‘sıcacık pancar çorbası’ ikram etmişti. Yaz ayına denk gelen Ramazan nedeniyle dernek, bu kez Kavacık TEM kavşağında kurduğu çadırda, Beykozluları'iftar için' ağırladı. Bugünkü iftarı veren hayırsever kişi ise Küçükçekmece Belediye Meclisi'nin AK Partili Üyesi Hüseyin İlhan'dı. Aynı zamanda İBB Meclis Üyesi de olanHüseyin İlhan, Beykoz Giresunlular Derneği Genel Sekreteri İsmail Hakkı Öztürk ve derneğin renkli simalarından Gökhan Taner Vural ile birlikte orucunu açtı. İftar sonrası derneğe gelerek sohbet eden Giresunlular, siyaset ve toplumbilim konusunda fikirlerini demli çay eşliğinde ortaya koyarak, fikir alışverişinde bulundular.

Kavacık'ta gerçekleştirilen iftarda, BeykozlularAkşam Ezanı’nın okunmasına yakın, akın akın çadıra geldi. Toplam 600-650 kişilik yapılan yemekler, ezanın okunmasından hemen sonra tamamen tükendi. Çadırın içinde kurulan sofralar, çadırın dışına kadar taştı. Kadın, çoluk-çocuk çadıra gelen Beykozlu konuklar, iftar yemeğinin yenilmesinin ardından dua ederek alandan ayrıldı.

İftar yemeğinin ardından Dernek Merkezi'ne gelen İBB ve Küçükçekmece Belediye Meclis Üyesi Hüseyin İlhan, dernek yöneticileri ve üyeleriyle koyu bir sohbete girişti.

Öte yandan, Beykoz dışında genel siyasetin ve toplumsal yaşamın masaya yatırıldığı tartışma, son derece seviyeliydi ve yararlı geçti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Çadır, Giresunlular Derneği, İbb Meclis Üyesi Hüseyin İlhan, İftar, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"