Kültür

Beykozlu Giresunlular 25. yılı devirdi

Beykozlu Giresunlular 25. yılı devirdi
2014.08.02 00:00
| | |
20796

Foto galeri Video galeri

Beykozlu Giresunlular Derneği, Kaymakdonduran'da düzenlediği Yayla Şenliği'nde bu yıl 25'i devirdi.

Başkanlığını Hasan Karakaya'nın yaptığı Beykozlu Giresunlular Derneği, bu yıl oldukça hareketliydi. Kış aylarında Beykozlu'nun içini enfes Pancar Çorbası'yla ısıtan dernek, Fikir Kulübü adında bir iç oluşumla da yine Beykozluların güncel sorun ve hassasiyetlerine ortak olmaya çalıştı. Haziran ayının gelişiyle birlikte yeşil alanlara koşan Beykozlular, sevdikleriyle bir araya gelmenin de keyfini olanca güzelliğiyle yaşadılar.

Beykozlu Giresunlular 25. Kaymakdonduran Yayla Şenliği'nde alanı dolduran aileler, kimi zaman mangalda et pişirdi, kimi zaman da beraberinde getirdiği taşları serip okey oynadı. Oyun oynamak için oldukça büyük bir alana yayılan Giresunlular, hemşerileri olan sanatçıların birbirinden güzel şarkılarına ve türkülerine eşlik ederek, gönüllerince horon oynadılar. 7'den77'ye hemen her yaş grubundan kişinin olduğu şenlik alanında, vatandaşlar Giresunlu hemşerilerinin açtığı stantlardan da zaman zaman alışveriş yaptı.

MHP kalabalıktı

Beykoz Giresunlular Derneği Kurucularından olan MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet, beraberinde kalabalık bir parti heyetiyle alana geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP İstanbul Milletvekili Dursun Ali Torlak, MHP MYK Üyesi Erdem Karakoç ve Erol Gül, MHP Beykoz İlçe teşkilatından kalabalık bir heyetle birlikte Ali Emanet'e eşlik etti.

Giresunlularla ayrı fikirde olmadım

Alanda konuşmalar yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, alana gelen Giresunluları selamlarken, "Ben sadece Allah'ın önünde eğilirim, ben sadece milletimin önünde eğilirim diyen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin selamını getirdim size" dedi. Uzun yıllardır İstanbul'da yaşadığını anlatan Celal Adan"Talebeyken Giresunlularla tanıştım, iş yaparken Giresunlularla tanıştım, milletvekiliyken Giresunlularla tanıştım. Ben hiç bir Giresunluyla ayrı fikirde olmadım!" diye konuştu.

Ali Torlak“Zor günlerden Geçiyoruz”

Milletvekili Ali Torlak da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin selamını alandakilere iletirken,"Değerli dostlar. Çok zor günlerden geçiyoruz. Ama güç bizde, güç sizde. Biraz önce horon oynadınız ve hiç bırakmadınız birbirinizin elini. Bu bir birliktelik mesajıdır. Giresunlular olarak tüm Türkiye'ye birliktelik mesajı veriyorsunuz. Bunu iyi algılamak lazım" şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

Ali Emanet: “Burada doğduk burada kalacağız”

"Selamunaleyküm çok kıymetli hemşerilerim" diyerek söze başlayan MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Bir olmanın bütün olmanın yolunun beraberlikten geçtiğini ifade eden Emanet"Bizler buralarda yuvar kurduk, iş kurduk, çocuklarımızı büyüttük. Geldiğimiz yerleri unutmayalım ama biz bir şekilde burada kaldık, çocuklarımız da burada kalacaklar. Buradan yola çıkarak ben Beykoz'un kutsal olduğuna inanıyorum. Giresun insanı vatan mücadelesinde büyük mücadeleler vermiştir. Giresun’un insanı merttir. Diğerleri de mert değildir anlamında söylemiyorum bunu, misak-ı milli sınırları içinde yer alan tüm insanlar merttir. Sözkonusu vatansa gerisi teferruattır hepsi için..." dedi.

AK Parti ve CHP’de alandaydı

Beykozlu Giresunlular Derneği'nin ziyaretçileri yalnız MHP'lilerle sınırlı kalmadı. Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın yanı sıra CHP'li Meclis Üyeleri de Hayrullah Usta başta olmak üzere Şenlik Alanı'na geldi. Yine Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan ÖzAK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer de Yayla Şenliği'nde Başkan Hasan Karakaya ile bir süre sohbet etti.

Dernek temsilcileri ve muhtarlar da Beykozlu Giresunlular Derneği'nin etkinliğine geldiler.BEDES Başkanı Gülay Demirel, Beykoz KAI Derneği Başkanı Metin Yıldız ve Beykoz'un pek çok muhtarı Giresunluları yalnız bırakmadı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de 25.’si düzenlenen Beykozlu Giresunlular Derneği'nin Yayla Şenliği'ne geldi ve alanda stant açan Giresun’a bağlı köy derneklerini tek tek gezdi. Kısa sürelerle stantlarda soluklanan Başkan Çelikbilek, derneklerin hazırladığı mecmuaları ve üretimlerini dikkatle izledi.

Beykozlu Giresunlular Derneği'nin gerçekleştirdiği 25. Yayla Şenlikleri, Başkan Hasan Karakaya ve dernek yönetim kurulu üyelerinin katkı sunanlara onurluk (plaket) verilmesi sonrası halaylar ve eğlencelerle günün akşamına dek sürdü.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Adem Sefer, Ali Emanet, Ali Torlak, Burhan Öz, Giresunlular Derneği, Hasan Karakaya, Kaymakdonduran, Şenlik, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"