Beykozlu gençlerin yaz kampı Saros'da başladı

  • 27.06.2018 19:00
  • Güncelleme: 27.06.2018 19:01
  • Okunma: 6355 kez
  • Yorum: 0
Türkiye Gençlik Vakfı’nın Saros Körfezi'nde düzenlediği ücretsiz doğa kampı başladı.
Beykozlu gençlerin yaz kampı Saros'da başladı

Türkiye Gençlik Vakfı, Gençliğin ahlak, maneviyat ve bilgi birikimiyle gelecekte söz sahibi olup, çevresine de farkındalık katacak faydalı bireyler yetişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği doğa kampıyla gençlerin yaz tatillerini dolu dolu geçirmelerini hedefliyor.

Gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir kamp yaşayacaklar.

TÜGVA Beykoz Temsilciliğine yapılan müracaatlar arasından seçilen 100 öğrenci doğa kampının ilk etabı için Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde yapılan kahvaltı sonrası iki otobüs ile Edirne Keşan’daki kamp alanına ulaşmak için yola çıktılar.

Saros Körfezinde deniz ve ormanın iç içe olduğu Gökçetepe kamp alanına Beykoz’dan katılan gençleri bir hafta boyunca yoğun eğitici, öğretici, eğlendirici faaliyetler dizisinin beklediğini belirten TÜGVA Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer “Her şey idmanlı ve bilinçli bir nesil için” sloganıyla kampın düzenlendiğine işaret ederek, "Gençler spor etkinliklerle kendilerini daha zinde hissederek, sosyal faaliyet, kitap okuma ve seminerlerle de bilinçli bireyler haline gelecekler. Kampa katılan gençlerin yapacağı sportif faaliyetler arasında yüzme, mini golf, canlı langırt, macera parkuru, futbol, voleybol, mangala, mas güreşi, oryantring, halat çekme, kamp ateşi ve satranç gibi faaliyetler bulunuyor. Doğa kampına, Beykoz’dan 8. sınıf mezunları, 9. sınıf, 10. sınıf, 11. sınıf ve 12. sınıf mezunları ile katılım sağlıyoruz.” dedi.

Beykoz’dan kız öğrencilerinde 29 Temmuz ve 3 Ağustos tarihleri arasında kampa alınacağı duyuruldu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz