Siyaset

Beykozlu gençler iftiraya sessiz kalmadı

Beykozlu gençler iftiraya sessiz kalmadı
2014.09.03 00:00
| | |
3847

Beykozlu gençler, Almanya’da yayın yapmakta olan ‘ARD’ radyosunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında yaptığı iftira ve hakaret içeren yayınları protesto etmek için ARD Radyosu’nun İstanbul’daki ofisine yürüdü.

Yaklaşık 100 kişilik bir grupla Furkan Köseönderliğinde ARD Radyosu’nun İstanbulstüdyolarına yürüyen Genç Beykoz Platformu,‘Dik dur eğilme bu millet seninle’ ve ‘Dik dur eğilme Beykoz gençlik seninle’ sloganlarıyla Recep Tayyip Erdoğan’a destek vererek, bir basın açıklaması yaptı.

Ulusan basının da takip ettiği prestoda Genç Beykoz Platformu adına konuşan Furkan Köse, illegal yollarla Türkiye’yi karalamak isteyenlerin, seçilerek başa gelmiş bir Hükümete darbe girişiminde bulunuyor olmasını “Çok alçakça bir davranış” diye nitelendirerek, şunları kaydetti:

“Türkiye’ye kendi kararlarını kendisi alabilen bir ülkedir!”

Uydurulmuş ses kayıtlarıyla milletin namusuna göz diken, haysiyet ve karakter cellâtlığı yapanlar; öte yandan yurtdışındaki ağababalarına şirin gözükebilmek için kendi ülkesini, vatanını, milletini ve devletini adeta peşkeş çekercesine yurtdışına yalan haber servis ediyorlar. Bununla da yetinmiyorlar. Habercilik kisvesi altında Türkiye’yi mesken edinen yabancı gazeteciler de kendi ülkelerine Türkiye’yle ilgili yalan-dolan, iftira ve karalama haberleri gönderip yayınlatıyorlar.

Bu millet ‘İstiklâl’ mücadeleleri gördü. Kuşkusuz bugün bir yenisini değişik bir tarzda yine yaşıyoruz. Bizler ülke sevdalısı, demokrasi aşığı Beykozlu gençler olarak 12 senedir ülkesini ve milletini savunan, devletinin onur ve gurur bayrağını yükseklerde dalgalandıran bir Başbakan’ın arkasında yürümekten her zaman şeref duyduk. Son zamanlarda Türkiye’nin bu dik duruşu hazmedemeyenler, uluslararası sistemde Türkiye’nin yükselişini çekemeyenler, özellikle yurtdışında ve ülkemizin imajını zedelemek için ellerindeki her türlü malzemeyi kullanmaktadırlar. Daha önce, Türkiye’deki olumlu birçok gelişmeyi ‘pas’ geçen bu sözde muhabirler, ülkemizde yaşanan gelişmeleri kendi ülkelerine adeta Türkiye’nin imajını zedelemek istercesine iştahla manipüle ederek servis etmektedirler.

Köse: “Şiddetle kınıyoruz!”

Ülkemizin belki de cumhuriyet tarihimizin en kritik dış politika meselesi haline gelen Suriye meselesinde, devletin mahremine girip bunu yayınlayanları, bu millet deşifre etmiştir. Bu casusluk elbette cezasız kalmayacaktır. Öte yandan bu mahrem konuşmaları da Türkiye’yi karalamak için bir fırsat olarak görenleri kınıyoruz. Türkiye’nin Suriye meselesinde gösterdiği insani tavrı bir kez olsun haber yapmayıp, illegal yollardan elde edilmiş içeriği, tahrif edilmiş bir ses kaydı üzerinden Türkiye’nin Suriye politikasını eleştirenleri kınıyoruz. Haber adı altında, Suriye konusunda iftira atanları kınıyoruz.

İşte bu tür haberleri yapan, ülkemizdeki her türlü gelişmeyi kendi ülkelerine yalan yanlış servis edenler, Suriye konusunda da aynı umursamazlığı sergilediler. Sözde muhabirler Türkiye’de mesleklerini rahatça yapma imkânına sahipler. Fakat söz konusu Türkiye olunca bu sözde muhabirler, habercilikten ziyade adeta birer tetikçi gibi Türkiye’ye silah çekmektedirler.

Köse: “Ülkemizi karalamaktan vazgeçin!”

Suriye konusunda yaptığı yalan ve dolan haberlerden ötürü, ülkemizin milli güvenliğine saldırı niteliğindeki bir ses kaydından yola çıkarak tetikçilik yapan ARD Muhabiri Reinhurd Baumgarten’i kınıyoruz. Kendisine haberciliğin de bir ahlâkı ve etiği olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Reinhurd Baumgarten’ın bilmesini isteriz ki, Türkiye’den ülkesine yaptığı yalan haberler kendisinin esas maksadını göstermektedir. Türkiye’yi Türkiye’den jurnallemek ise gerçek görevi, bunun için muhabirlik kisvesine gerek yok.

Buradan bir kez daha, Türkiye ile alakalı yurt dışına yalan haber servis edenleri kınıyoruz ve yüksek sesle bir kez daha söylüyoruz: Vazgeçin artık vazgeçin! Ülkemizi karalamaktan, devletimizi lekelemekten, milletimize çamur atmaktan vazgeçin. Sizleri doğru dürüst ve ahlaklı haberciliğe davet ediyoruz. Türkiye, artık dış politika da bağımsız, kendi kararlarını alabilen bir ülke haline gelmiştir. Sizlerin çabası da bunu değiştirmeye yetmeyecektir. Türkiye ile alakalı yalan haber yapmaktan vazgeçin. Yok eğer ‘Biz vazgeçmeyeceğiz!’ diyorsanız, o zaman haberciliği bırakın gerçek niyetinizi söyleyin. Hayır onu da yapmayacağız diyorsanız şunu iyi bilin ki, çabalarınız sonuç vermeyecektir.”

Gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından toplanan gençler sloganlar atarak alandan ayrıldılar.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Almanya, ARD Radyo, Beykoz, İftira, Paralel Yapı, Protesto, Recep Tayyip Erdoğan, Genç Beykoz Platformu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"