Yaşam

Beykozlu gençler huzur evini ziyaret etti

Beykozlu gençler huzur evini ziyaret etti
15.05.2018 18:19
| | |
4277

Foto galeri

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ve Medipol Üniversitesi Diyaliz Bölümü öğrencileri özel bir huzurevini ziyaret etti.

Huzurevi ziyaretinde öğrencilerin yanı sıra Kent Konseyi Başkanı Emin Yavuz, Genel Sekreter Zeynep Küçük, Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Mert Tan, Genel Sekreteri A. Kerim Avşar, Medipol Üniversitesi Diyaliz Bölümü Program Başkanı Selda Selimoğlu, huzur evi yöneticileri hazır bulundu.

Öğrenciler, ziyaret sırasında yanlarında getirdikleri çiçekleri ve ikramları huzurevi sakinlerine sundu ve onların anılarını dinleyerek gönüllerini aldı. Huzurevi sakinleri de kendilerine yapılan bu ziyaretten dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek ziyaretçilerle hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Sakinlerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum”

Beykoz Belediyesi Kültür Yayınlarından oluşan kitap setini Huzurevine takdim eden Kent Konseyi Başkanı Emin Yavuz, “Öncelikle Beykoz Belediye Başkanımızın selamını iletiyorum. Kültürümüzde, inancımızda büyüklerimize saygı ve sevgi çok önemlidir. Genç nesiller, büyüklerimizle bir araya gelmek için bu ziyareti gerçekleştirdiler. Kendilerini tebrik ediyorum. Anneler günü kapsamında yaptığımız bu ziyaretten ve Huzurevi yönetiminin ilgisi ve misafirperverliğinden dolayı biz de çok memnun kaldık. Sakinlerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum” şeklinde konuştu.

Bu tarz etkinliklerin öğrencilerin sosyal sorumluluk bilincini kazanmaları için önemli olduğunu belirten Medipol Üniversitesi Diyaliz Bölümü öğretim görevlisi Selda Selimoğlu, “Annelerimize, büyüklerimize yaptığımız bu ziyaretle öğrencilerimiz yaşlılarla sohbet ederek, hayat tecrübelerinden kesitler dinlediler, farkında olarak duyarlılık örneği sergilediler. Yaşlıların nasıl bir süreçten geçtiklerine şahit oldular. Bu tür faaliyetler, toplumsal dayanışma ve iletişim, öğrencilerin kültürel ve sosyal gelişiminin sağlanması açısından büyük önem taşıyor” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Beykoz Kent Konseyi, Gençlik Meclisi, Medipol Üniversitesi Diyaliz Bölümü, Anneler Günü, Huzur Evi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"