Beykozlu gençler askere de birlikte gittiler

  • Güncelleme: 01.03.2020 22:12
  • Okunma: 14459 kez
  • Yorum: 0
Bir Anadolu kasabası olduğu söylenen Beykoz’da arkadaşlıklarda Anadolu’da olduğu gibi sağlam ve güvenilir!
Beykozlu gençler askere de birlikte gittiler

Çocukluğu, gençliği ve eğitim hayatları birlikte geçen üç Beykozlu arkadaş vatanı görevlerine de birlikte gitti. Eğitimleri nedeniyle askerlik görevinden tecilli olan üç arkadaş TSK’nin yapmış olduğu Afrin Operasyonu’na destek olmak amacıyla tecillerini kaldırarak, aynı anda askere gitmeye karar verdiler.

Beykoz Merkez Mahallesi Camii’nde Kuran-ı Kerim okunarak peygamber ocağına uğurlanan Ebrar Öztürk Kütahya’ya, Furkan Üreten Amasya’ya, Emrecan Dinçer ise İzmir’e düştü.

Acemi eğitimlerini buralarda tamamlayacak olan Beykozlu gençler daha sonra usta birliklerine katılacaklar.

Beykozlu gençler peygamber ocağına giderken, sessiz sedasız bir sosyal mesajda verdiler. Zaman zaman Beykoz’da tartışma konusu olan, hatta o kadar ki resmi makamlardan bile uyarılar yapılan davullu zurnalı asker uğurlaması yerine, yine kendileri organize ettikleri Kuran-ı Kerim programıyla veda etmeyi tercih ettiler.

Beykoz Merkez Camii’nde okunan Mevlidi Şerifle uğurlanan, Ebrar Öztürk, Furkan Üreten ve Emrecan Dinçer’in aileleri ve dostları çiçeği burnunda askerler için dua ederek, hayırlı teskere dileklerinde bulunurlarken, davranışlarından dolayı da TSK’nin yeni mensuplarını tebrik ettiler.

Haber Merkezi