Bölge

Beykozlu Filo Komutanı NTV'ye konuştu

Beykozlu Filo Komutanı NTV'ye konuştu
31.10.2016 19:57
| | |
4471

Yaklaşık iki ay önce Türk Yıldızları Filo Komutanlığı'na ilk kadın pilot sıfatıyla atanan Beykozlu Binbaşı Esra Özatay, NTV'ye konuştu.

1992 Yılında havacılık serüveni başlayan Binbaşı Esra Özatay mesleğinin inceliklerini NTV kameralarına şu şekilde anlattı.

"İnsan bildiği kadar güçlü inandığı kadar cesurdur"

"Aslında bu Atatürk Türkiye'sinin ve modern Türkiye'nin bir ürünü... Atatürk gençlere örnek olması ve dünyaya bununla ilgili güzel mesajlar vermek üzere en yakın manevi kızı Sabiha Gökçen'i bu konuda yüreklendirmiş ve yol göstermiştir. Bende bugün Türk Yıldızları filo komutanı olarak Türkiye'nin ilk jet filo komutanı olarak bu yükümlülüğü almaktan dolayı çok büyük gurur duyuyorum. Buraya gelmeden önce Harbiye hazırlığa geçiş eğitiminde öğrenciler yetiştirdim. F-5 uçağında öğretmenlik yaptım. Uçuş tutkusu ve vatan sevgisi size her türlü sorumluluğun üzerinden gelme gücü veriyor. İnsan bildiği kadar güçlü, inandığı kadar cesurdur." 

"Havacılıkta bir bilgi mesleğidir. Gençliğinizden itibaren bu işi bilerek ve öğrenerek büyüklerinizden aldığınız örneklerle devam ettiriyoruz. Ben her zaman bunu söylüyorum. Mesleğe asker olarak başladığımız için böyle bir ayrım olamaz. Her zaman bunu söylüyorum. Vatan sevgisinin vatana hizmetin gerçekten cinsiyetle bir ilgisi yok. Hava Kuvvetleri'nde göreve başladığımız andan itibaren aynı eğitimi alıyoruz. Bu kişinin kendisi yetiştirmesiyle ilgili ve bu mesleğe duyduğu bağlılık, uçma tutkusuyla ilgilidir" şeklinde konuşan Binbaşı Özatay, Beykozlu bir ailenin çocuğu olarak ilçe halkını gururlandırmaya devam ediyor.

Türk Yıldzları 134. Filo'nun Komutanı Binbaşı Özatay dört numara takip göreviyle gökyüzünde gösterilerine devam ediyor.

"7 uçakla aynı anda alçak irtifada yüksek performansla diğer arkadaşlarınızı düşünerek büyük bir takım ruhu içinde bunu yapabilmektir. Bunun içinde büyük bir emek harcıyorsunuz."

"...Çünkü hiçbir başarı tesadüf değildir"

Yedi kişiden oluşan Türk Yıldızları'yla ilgili teknik bilgilerde veren Binbaşı Esra Özatay, "Hiçbir başarı tesadüf değildir" dedi.

"Türk Yıldızları, Türkiye'nin yedinci yani akro tim filosu tamamen jet pilotlarından muharip savaş pilotlarından oluşur. Çok köklü bir geçmişi var, çok güzel işler yaptı. Türk insanının asaletini Türk bayrağını gökyüzüne çizen kutsal işler yapan bir filo. Bizden sonra bu bayrağı devralacak arkadaşlarımıza çok istemelerini çok çalışmalarını ve bu işe emek harcamalarını tavsiye ediyorum. Çünkü hiçbir başarı tesadüf değildir."

"Görevimizin başındayız"

Binbaşı Esra Özatay, FETÖ mensuplarının darbe girişimiyle ilgili ise, "Bizde Türk Yıldızları olarak Türk insanının asaletini Türk bayrağının güzelliğini Atamızın 'İstikbal göklerdedir' sözüyle onun imzasıyla gökyüzünde çizmeye devam edeceğiz. Bizim bu işi yaparken taşıdığımız cesarette her hangi bir şey değişmedi. Görevimizin başındayız" cümlelerini kullandı.

NTV

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Türk Yıldızları, Esra Özatay, Binbaşı, Atatürk, Sabiha Gökçen

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"