Beykozlu Filo Komutanı NATO'da

  • 25.02.2020 10:11
  • Güncelleme: 25.02.2020 10:13
  • Okunma: 17367 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'un Soğuksu Mahallesi'nde doğan Türk Yıldızları Filo Komutanı Binbaşı Özatay, Türkiye NATO'dur projesinde yer aldı.
Beykozlu Filo Komutanı NATO'da

Hava Pilot Binbaşı Esra Özatay, 2016 yılında Türkiye'nin ilk kadın jet filo komutanı olarak Beykozlu hemşerilerini gururlandırmış, ilçede uzun süre gündem olmuştu.

Binbaşı Özatay, bu kez Türkiye tarafından başlatılan "We Are NATO, biz NATO'yuz" kampanyasında NATO'nun resmi sosyal medya hesabından, "NATO ortak değerlere sahip bir ailedir. Barış ve istikrar için Müttefiklerimizle birleşiyoruz. Türkiye, NATO'dur, biz NATO'yuz" ifadelerini kullanarak paylaştığı gönderide, "Barış ve istikrar için müttefiklerimizle birleşiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Altınçekiç ile gurur duyuyoruz"

Resmi üniformasıyla kameraların karşısına geçen Özatay, "Müttefikler olarak ortak değerleri paylaşıyoruz. Hem bu değerleri hem de birbirimizi korumak için birlikte hareket ediyoruz. NATO'ya desteğimiz, Türkiye'nin ittifaka katıldığı 1952 yılına dayanmaktadır. NATO, görev ve harekatlarına en fazla katkı sağlayan ülkelerden biriyiz. İttifaktaki ilk kadın jet pilotunun Leman Bozkurt Altınçekiç olmasından gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

"Birlikte daha güçlüyüz"

Özatay, Türkçe olarak yaptığı konuşmada Altınçekiç'in orduya katılmayan isteyen birçok genç için ilham kaynağı olduğunu kaydederek şunları söyledi:

"Her NATO üyesinin eşit derecede söz hakkı var, kararları birlikte alıyoruz. Birlikte daha güçlüyüz ve daha güvendeyiz. Vatandaşlarımız için barış ve istikrarın sağlanmasına kendimizi adamış durumdayız. NATO ortağı ülkeleri aktif şekilde desteklemekteyiz."

NATO tarafından paylaşılan gönderi 1 milyondan fazla görüntülendi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz