Beykozlu esnaftan Zeytin Dalı'na destek

  • 1
  • 14063
Beykozlu esnaftan Zeytin Dalı'na destek
Beykozlu esnaftan Zeytin Dalı'na destek
Beykozlu esnaftan Zeytin Dalı'na destek
Beykozlu esnaftan Zeytin Dalı'na destek
Beykozlu esnaftan Zeytin Dalı'na destek

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na Beykoz'daki esnaflar da destek veriyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na Beykoz'un Çiftlik Mahallesi esnaflarından Dündar Ergin, yıllardır işletmeciliğini yaptığı Tarihi Sarıyer Börekçisi'ndeki bugün elde edeceği bütün kazancını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayarak, destek olacak.

Askerlere destek olmak için bugünkü kazancını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacak olan Dündar Ergin, Türk askerine bir şekilde destek olmak istediği için böyle bir girişimde bulunduğunu söyledi.

Çiftlik Mahallesi Tarihi Sarıyer Börekçisi'nin işletmecisi Dündar Ergin, dükkanının camına "Bugünkü gelirimi Mehmetçik Vakfı'na bağışlıyorum" yazısı asarak bu girişimini vatandaşlara duyurdu.

Bölgedeki vatandaşlar bu girişime ilgi gösterirken, Ergin şunları söyledi:

"Mehmedimiz, bu soğuk havada ve çetin şartlarda Afrin'de ülkemizin bekası için cesur bir şekilde çarpışıyor. Türk halkı olarak sonuna kadar Mehmetçiğimizin yanında olacağız. Güçlü bir devletimiz var. İhtiyacı olmadığını biliyoruz ama hiçbir şey yapmamaktan iyidir. Bizim de aklımıza böyle bir şey geldi ve bu yolla destek olmak istedik. Dün Burseya Dağı'da kontrol altına alındı. Allah, Mehmetçiğimizi korusun. Şehitlerimizin ailelerine sabır diliyorum."

Üç nesildir Çavuşbaşı'nda ikamet eden Sinan Yavuz ise esnaf Dündar Ergin'in bu girişiminin örnek olduğunu ve bölge halkı olarak desteklediklerini söyledi.

Haber Merkezi

Mehmet Uzun, Beykoz'da yeniden Başkan oldu
Önceki Mehmet Uzun, Beykoz'da yeniden Başkan oldu
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (1 Yorum)

Ceyhun (7 yıl önce)

Güzel haber yavaş yavaş eski zamanlarımıza orta asya dönemlerimize ordu millet anlayışına doğru dönüyoruz. Devamı gelmeli.

Yorum Yaz