Kültür

Beykozlu Erol Aydoğan: ‘Aslolan vatan ve bayraktır’

Beykozlu Erol Aydoğan: ‘Aslolan vatan ve bayraktır’
02.08.2015 22:25
| | |
23085

Foto galeri Video galeri

Beykozlu Sanatçı Erol Aydoğan, klip çekimi için birçok ilde bulundu ve anılarını Dost Beykoz ile paylaştı

Sivas, Gümüşhane, Ordu ve Giresun'a giderek, önümüzdeki günlerde televizyon kanallarında yayınlanmaya başlayacak olan kliplerinin çekimini gerçekleştiren Beykozlu sevilen Sanatçı Erol Aydoğan, Dost Beykoz'a ayağının tozuyla açıklamalar yaptı. Cennet Mahallesi, Adanalı gibi popüler dizilerin çekimini gerçekleştiren Görüntü Yönetmeni Bülent Terzioğlu'yla birlikte çalıştığını söyleyen Erol Aydoğan, Sivas'taki Sızır Şelalesi, Gümüşhane'deki Tomara Şelalesi ve Giresun'daki Topal Osman Kalesi gibi dış mekânlarda çalışma yaptıklarını anlattı.

Röportajın sonunda son günlerde ülke olarak yaşadığımız acı kayıplar ve şehitler konusundaki düşüncelerini de dile getiren Beykozlu Erol Aydoğan, "Aslolan vatan ve bayraktır. Çünkü vatanı ve bayrağı olmayanın dini de olamaz, inancı da olamaz, düşüncesi de olamaz. Sen bayrağına ve vatanına sahip çık, ondan sonra neye inanıyorsan ona inan, neyi düşünürsen onu düşün..." dedi.

Beykoz'un sevilen sanatçısı Erol Aydoğan, birkaç haftadır süren klip çekimlerinin ardından ilçeye döndü ve çekim sırasında yaşadığı heyecanı Beykozlularla paylaştı. Sivas'ta Suşehri başta olmak üzere pek çok ilçeye gittiğini anlatan Sanatçı Aydoğan, Sivas Sızır Şelalesi'nin güzelliğini de klipe yansıttıklarını aktardı. Sivas'ın yanı sıra Gümüşhane, Ordu ve Giresun'da da çekim yaptıklarını vurgulayan Erol Aydoğan, şöyle dedi:

‘Erol Aydoğan, klip çekimi yaptığı il ve ilçelerin güzelliğini betimledi’

"Sivas'ın yanı sıra Gümüşhane'ye de gittik. Burada Tomara Şelalesi'nde çekimler yaptık. Siran, Kelkit gibi ilçelerini dolaştık. Gümüşhane'nin Torul İlçesi Zigana Köyü sınırlarında bulunan Limni Gölü, muhteşemdi. Ayrıca Gümüşhane gezimiz boyunca, bizlere halkoyunu ekibi vererek destek olan Gümüşhane Belediyesi'ne ve Başkanı Ercan Çimen'e de sizin aracılığınızla teşekkür etmek isterim.

Gümüşhane dışında memleketimiz olan Ordu'ya da gittik tabi ki... Burada daha çok sahilde çekimler gerçekleştirdik. Yine Boztepe'de Fatsa'da da bulunduk. Özellikle Fatsa Beykonağı, güzelliğiyle hepimizi büyüledi. Yine Giresun'da da Topal Osman Kalesi'nde çekimler gerçekleştirdik."

‘Beykozlu Sanatçı Erol Aydoğan, 2016 yılı için İlahi Albüm hazırlığında…’

Toplamda 5 klip çekimi yaptıklarını dile getiren Beykozlu Sanatçı Erol Aydoğan, kliplerin montajının tamamlandığını ve kısa süre içerisinde yerel televizyon kanallarına kliplerin dağıtılacağını söyledi. Gelecek yıl için de şimdiden plan yaptığını vurgulayan Erol Aydoğan, 2016 Ramazan ayı öncesinde 12 parçadan oluşan bir İlahi Albümü hazırlamayı düşündüğünü belirtti. Dost Beykoz'un özel sorularını da yanıtlayan Erol Aydoğan, son günlerde ülkeyi yasa boğan terör eylemleri ve sonrasında toprağa konulan şehitler konusunda düşüncelerini şu şekilde iletti:

"Bu coğrafya, hüzünlü bir coğrafya... Birçok uygarlığı barındırmış ve günümüzde de birçok uygarlığın temsilcilerinin dikkatini kendisine çeken bir coğrafyamız var. Bu coğrafyada hep hüzün olmuş, hiç neşe olmamış. Neşelenmeye çalışsak da kendimizi kandırmışız. Bizler, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşamaktan onur duyuyoruz, mutluluk duyuyoruz. Bayrağımızla, ezanlarımızla ve çok değişik kültür yelpazemizle, büyük bir devletiz. Yeryüzünde barışın, sevginin, muhabbetin artacağız bir zemin oluşturmak hepimizin asli vazifesidir. Ancak aslolan vatan ve bayraktır. Çünkü vatanı ve bayrağı olmayanın dini de olamaz, inancı da olamaz, düşüncesi de olamaz. Sen bayrağına ve vatanına sahip çık, ondan sonra neye inanıyorsan ona inan, neyi düşünürsen onu düşün..."

Dost Beykoz / Özel Haber

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Erol Aydoğan, Sanatçı, Kilp, Çekim, Röportaj, Sızır Şelalesi, Tomara Şelalesi, Topal Osman Kalesi, Bülent Terzioğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"