Beykoz'da eğitimciye şiddete şiddetli tepki

  • 3
  • 11139
Beykoz'da eğitimciye şiddete şiddetli tepki
Beykoz'da eğitimciye şiddete şiddetli tepki
Beykoz'da eğitimciye şiddete şiddetli tepki
Beykoz'da eğitimciye şiddete şiddetli tepki
Beykoz'da eğitimciye şiddete şiddetli tepki

Beykoz Kavacık Borsa İlkokulu’nda 4. sınıf öğretmeni Tülay Kamiloğlu’nu bir öğrenci velisinin darp etmesi üzerine eğitim sendikaları harekete geçti.

Üç ay önce okula nakil olan ve 50 gündür okula gelmeyen bir öğrencinin velisi Öğretmen Tülay Kamiloğlu’nu darp etti. Eğitim sendikaları bu durumu nefretle kınarken, Milli Eğitim yetkililerini de eğitimcilere sahip çıkmaya davet etti.

Kavacık Borsa İlkokulu önünde bir basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş, öğretmene saygının Türk toplumunun en temel meselesi haline geldiğini söyledi.

Çok sayıda öğretmen, öğrenci ve öğrenci velisinin hazır bulunduğu toplantıda, Erol Ermiş’in sözleri, sık sık, öğretmene uzanan eller kırılsın sloganlarıyla kesildi.

Eğitimcilere yönelik şiddetin Beykoz’un dışında başka ilçelerde de yaşandığını dile getiren, Ermiş, “İkisi bayan üç kişi, Kavacık Borsa İlkokulu Öğretmeni Tülay Kamiloğlu’nu öğrencilerinin gözü önünde duvara yapıştırıyor. Araya idarecilerin ve öğretmenlerin girmesiyle arkadaşımız saldırganların elinden alınıyor. Gerekçe; okula ikinci dönem nakil gelen ve dördüncü sınıfta olduğu halde okuma yazma bilmeyen bir öğrenciye kötü davranıldığı iddiası.” şeklinde konuştu.

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş sözlerine şöyle devam etti:

İlgililerin kayıtsızlığı vahimdir

Bugün gelinen noktada, öğretmene saygı sorunu, en temel meselelerimizden biri haline gelmiştir. Sınıfların akıllı tahtayla, öğrencilerin tablet bilgisayarla buluşturulduğu ülkemizde, geleceğimiz olan çocuklara bilgi, beceri ve değer kazandıran öğretmenlere reva görülen muamele ve buna mukabil gösterilen kayıtsızlık oldukça düşündürücü ve aynı zamanda vahimdir.

Öğretmenlik mesleği itibar kaybediyor

Maalesef artık eğitim çalışanları yönetici, amir, veli, öğrenci gibi birçok kesim tarafından rahatlıkla hedef alınabilmekte ve bunlara karşın savunmasız kalmaktadır. Caydırıcı hiçbir önlemin alınmamış olması da olayların fasılasız sürmesine, mesleğin itibar kaybına uğramasına sebep olmaktadır.

Devlet devletliğini yapsın

Herkesin birbirine şiddet uyguladığı, yapanın yanına kar kaldığı bu ülkede adaleti sağlamak üzere bunca kuruma ne gerek var? Devletten vatandaşını korumak istiyoruz. Çok şey mi istiyoruz? Adalet kurumları bu şekilde çalışmaya devam ederse korkarız ki insanlar kendilerini korumak için farklı yollara başvuracak. İnsanların can güvenliği tehdidi altında yaşadığı ülkelerde can, mal ve namus emniyeti için özel güvenlik kurumları devreye sokulmuş vaziyette. Biz de aynı yolu takip ederek her kurumun kapısına silahlı koruma mı dikelim? Devlet, devletliğini yapsın, kendi adına iş gören kamu görevlisine sahip çıksın; vatandaşını saldırganların insafına terk etmesin.

Eğitim-Bir-Sen olarak, eğitim çalışanlarına uygulanan şiddeti kınıyor, yetkilileri gereken tedbirleri ivedilikle almaya ve kamuoyunu daha duyarlı davranmaya davet ediyoruz.

Beykoz Emniyet Müdürlüğü’nün yoğun güvenlik tedbiri aldıkları toplantı sonrası eğitimciler sessizce dağıldı.

Haber Merkezi

Beykoz İncirköy’de ‘mühür’ açıldı
Önceki Beykoz İncirköy’de ‘mühür’ açıldı
Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Sonraki Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Yorumlar (3 Yorum)

Ayşe Ak (5 yıl önce)

Çocuklarımın öğretmeni Allah'a şükürler olsun ki Tülay Kamiloğlu'dur. Ben öğretmenimiz kadar mesleğine aşık, her öğrencisini kendi çocukları gibi seven, fedakar, donanımlı başka bir öğretmen görmedim. Öğretmenimizin başarısını kıskanan ve bu kadar hassas bir olayı bile kötü taraflara çekmeye çalışan kişiler olduğunu biliyorum ve şimdiye kadar mezun ettiği yüzlerce öğrencisinin ve velilerinin de benimle aynı görüşte olduğunu da biliyorum. ve inanıyorum Allah'a şükür ki biz öğretmenimizden razıyız. Güneş balçıkla sıvanmayacak kadar asil ve büyük malesef, öğretmenimize atılmaya çalışan ve bu hassas ve travmatik olaya bile kıskançlık dolu gözlerle bakıp gizli hesaplarla iftira atmaya çalışan insanları kınıyorum. Öğretmenimiz yine de o kadar iyi niyetli ki kendine yapılan bu gerçeği yansızmayan iftiralara karşı herhangi bir adli müracatta bulunmuyor. Allah'a havale ediyor. Öğretmenimiz sadece okulunda değil, Beykoz'da da herkes tarafından sevilen bir öğretmendir. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Bir bilseniz öğrencilerine attığı bakışı, bir görseniz her öğrencisi için atan o güzel kalbini gerçekten böyle temelsiz ve gerçeği yansıtmayan yorumlarınızla burada yorum atmaya kalkışmazdınız. Sevgilerle ve saygılarla...

gizli (8 yıl önce)

Öğretmene şiddete bende karşıyım elbet ancak bikaç gün önce okul bahçesinde gördüğüm manzara ile şoka uğradım. Öğretmenin ismini sorduğumda Tülay Kamiloğlu olduğunu öğrendim. Bu kadar sabırsız bu kadar çocukları sevmeyen bir öğretmen lütfen öğretmenlik yapmasın. Yazık o çocuklara okuldan soğuyorlar. İte kaka başına kıçına vura vura bağıra çağıra soktu sıraya çocukları. Çocuklar daha çok küçük oyun çağında öğrencilere neden bu kadar acımasızca davrandığına bir anlam veremedim. Çocuklara şiddete hayır o cetveli alın o öğretmenin elinden günah.

KADIR UGURLU (9 yıl önce)

İl ve ilce milli eğitim müdürlüğünü göreve davet ediyorum.Bu öğretmen hanımı döven şahısların çocuğunu madem ki okuldan atamıyorsunuz; öğrencinin tayinini paşamandıra ya da bozhane köyüne gönderin! sabah, akşam okula gitsin gelsin belki aile boyu adam olur.(lar) Burdan tüm velilere tekrar sesleniyorum lütfen cocuklarımza sahip çıkalım.onları lütfen okutalım,okutalım, okutalım,ve de öğretmenlerimize sahip çıkalım. Öğretmenlerimize saygı ve sevgi göstermezsek çocuklarımız okumaz ve okuyamaz ki! Not: Bu arada 19 mayıs gençlik ve spor bayramını Türk gençliğine armağan eden atamızı ve tüm silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz. saygılarımla

Yorum Yaz