Röportajlar

Beykozlu Ebru, Hırvatistan'ı fethetti

Beykozlu Ebru, Hırvatistan'ı fethetti
28.07.2016 00:14
| | |
10703

Bir ara omuz sakatlığı nedeniyle puanları silinen Ebru Bulgurcu, Dünya Sıralaması'na 140. sıradan giriş yaptı ve duygularını Dost Beykoz'a anlattı.

Özellikle spor konusunda çok sayıda başarıları bulunan Beykoz'da uzun süredir sesi soluğu çıkmayan bir şampiyon daha yeniden kortlara döndü. Yaşadığı omuz sakatlığı sebebiyle 2 yıl boyunca bir maça katılamayan ve dünya sıralamasındaki 34. sırasını kaybeden Tenisçi Ebru Bulgurcu, Rebecka Sternisa Bellander ile birlikte Hırvatistan'da katıldığı turnuvada, çiftlerde şampiyon oldu. Bu sırada dünya sıralamasında da 140. sıradan giriş yapan Ebru Bulgurcu, önümüzdeki ay 25 Ağustos'ta bu kez Litvanya'da ter dökecek. Yine Rebecka ile çiftler kategorisinde yarışacak olan Tenisçi Ebru Bulgurcu, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'nun sponsorluğunda hareket edecek. Aynı zamanda TOFD Üyesi de olan Ebru Bulgurcu'nun dernek bünyesindeki çocukların tenis öğrenebilmesi için bir 'gönüllü antrenör' bulunursa da yaşadığı sevinç, katlanarak büyüyecek.

Dost Beykoz'un özel sorularını yanıtlayan Tenisçi Ebru Bulgurcu, yeniden eski günlerine döndüğünün sinyallerini verdi. Azimle çalışmalarını sürdüren Ebru Bulgurcu, Hırvatistan Şampiyonluğu hakkında ise şunları söyledi:

Ebru Bulgurcu: "Umarım 140. olduğum dünya sıralamasındaki yerimi daha da yukarılara çekebileceğim"

"Hırvatistan'da düzenlenen yarışmada birinci olduk. Uluslararası bir turnuvaydı. Birçok Avrupa ülkesinden katılım olmuştu. Ben İsveçli bir partner eşliğinde yarıştım. Birlikte iyi bir ekip olduk ve güzel bir maç çıkarttık. Sonrasına da şampiyon olduk.

Yarışma sonunda şampiyon olduğumuz için puan da kazandık. Çiftler kategorisinde aldığımız puanla ben yerimi biraz ilerlettim. Omuz sakatlığım nedeniyle 2 yıl oynayamadığım için puanlarım silinmişti. Şu anda tekrar Dünya Sıralaması'nda 140 numaradan giriş yaptım. Gelecek ay Litvanya'da turnuvaya katılacağım ve bu da uluslararası bir turnuva... Yine partnerim Rebecka ile birlikte çiftlerde şampiyonluğu hedefliyoruz. Umarım hayallerim gerçekleşir ve 140. sırayı daha da yukarılara taşıyabilirim."

Geçtiğimiz aylarda yine Dost Beykoz'a konuşan ve özellikle sponsor bulmak konusunda büyük zorluklar yaşadığını kaydeden Ebru Bulgurcu, 25 Ağustos'ta Litvanya'da düzenlenecek olan uluslararası bir turnuvaya da katılacağını ve sponsorluk sorununun ise kısmen çözüldüğünü anlattı. TOFD'deki 13-14 yaşındaki çocukların tenis öğrenmek konusunda çok istekli olduğunu da dile getiren Ebru Bulgurcu, onları çalıştırmak üzere 'gönüllü bir antrenör' aradığını da vurguladı.

Tenisçi Ebru Bulgurcu, şunları kaydetti:

Bulgurcu: "Evden çıkamadığım zamanlarda bile çalışmalarımı sürdürüyorum"

"Sponsor konusunda sorunlarım kısmen çözüldü. Adım adım ilerliyoruz. Şu anda turnuva turnuva planlama yapmak zorundayım. Önümüzdeki Litvanya Turnuvası için Sevgili Belediye Başkan Yardımcımız Muharrem Kaşıtoğlu bana destek verdi. Onun desteğiyle turnuvaya gideceğim.

Litvanya'daki turnuva 25 Ağustos'ta gerçekleşecek. Yaklaşık 1 ay sonra... Beykoz Konakları'nda Sevgili Cihan Hocanın desteğiyle bu turnuvaya hazırlanıyorum. Umarım güzel geçecek. İyi şeylerin olacağını ümit ediyorum. Antrenmanlarımı düzenli olarak sürdürüyorum. Çeşitli nedenlerle antrenmanlar için evden çıkamadığım zamanlarda bile yine çalışmalarıma evde devam ediyorum. Onun dışında çocuklar için de bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Eğer gönüllü antrenör bulabilirsek, bedensel engelli arkadaşlarımıza, 13-14 yaşındaki çocuklara burada tenis öğreteceğiz. Benim antrenmanlarım çok ağır geçtiği için pek yardımcı olamıyorum. Bununla ilgili olarak da sosyal platformlarda konuyu dile getirerek, gönüllü antrenörler bulmaya çalışıyoruz."

Dost Beykoz / Özel Röportaj -  Ferdi Güngör

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Gazetesi, Ebru Bulgurcu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"