Kültür

Beykozlu Doğu Karadenizliler İbrahim Can ile coştu

Beykozlu Doğu Karadenizliler İbrahim Can ile coştu
2014.12.28 00:00
| | |
24454

Foto galeri Video galeri

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, düzenli olarak gerçekleştirdikleri geleneksel yemekli gecelerinde üyeler ve hemşerileri bir araya geliyorlar.

Türkücü, besteci ve söz yazarı İbrahim Can'ın mini bir konser verdiği geceye katılanlar, Doğu Karadeniz'in lezzetli yöresel yemeklerini tattılar. Kemençe ve horonun renk kattığı yemeğin menüsünde, yöresel taze fasulye turşusu, karalâhana dolması ve mısır ekmeği vardı. Aynı zamanda dernek üyesi de olan Karadenizli hanımların yaptığı yemeklerin ardından ise tereyağlı Laz Böreği ikram edildi.

Kavacık'ta bulunan Doğu Karadenizliler Derneği'nde gerçekleştirilen yemeğe aynı zamanda Beykoz Belediye Meclis Üyesi de olan Dernek Başkanı Emin Yavuz ila Dernek Üyeleri tam kadro katıldı. Beykoz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Beycan Kal ve Beykozlu Sivaslılar Derneği eski Başkanı Mustafa Demir'in de eşlik ettiği yemekte, Başkan Emin Yavuz'un komşu ilçelerden dernek başkanı ve öğretim üyesi olan dostları da vardı.

‘Emin Yavuz da fotoğrafçılık kursunu bitirdi’

Yemeğin ardından bir konuşma yapan Dernek Başkanı Emin Yavuz, katılımcılara teşekkür etti ve dernekte gerçekleştirilen faaliyetlerden bahsetti. Kemençe ve fotoğraf kurslarının oldukça ilgi topladığını anlatan Yavuz, kendisinin de bu kurslara bir öğrenci gibi katıldığını dile getirdi. Emin Yavuz ayrıca, fotoğrafçılık kursuna katılan öğrenciler ile eğitim veren öğretmenlere sertifika takdim etti ve Beykoz'a özgü camdan yapılmış şekerlikler hediye etti.

Doğu Karadenizliler Derneği'nce düzenlenen gece, Trabzonlu ünlü müzisyen İbrahim Can'ın şarkılarıyla devam etti. Bu sırada sahneye çıkan konuklar, profesyonel oyuncularla birlikte horon oynadı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Doğu Karadenizliler, Emin Yavuz, Kavacık, Beykoz Haberleri, İbrahim Can

reklam
1 Yorum
metin Genç02.01.2015 11:22:56

Aman kilolara dikkat Sayın Can.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"