Kültür

Beykozlu Doğu Karadenizliler de iftar keyfi…

Beykozlu Doğu Karadenizliler de iftar keyfi…
02.07.2016 00:01
| | |
5273

Foto galeri

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Kadir Gecesi’nde kurduğu iftar sofrasında üyelerini ve yönetim kurulunu ağırladı.

Kavacık’taki Dernek Merkezi’nde verilen iftar yemeğine çok sayıda Karadenizli vatandaşın yanı sıra Beykoz Belediyesi Meclis üyesi Furkan Köse, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Yüksel Baki, Beytaş Genel Müdürü Yalçın Çolak, BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, Birzat Mermer, Yahya Yaşaroğlu, Hasan Çelebi, İsmail Hakkı Hocoğlu, Mustafa Demir ve Cemal Yavuz gibi isimler hazır bulundu.

Yemek öncesi okunan Kuran-ı Kerim’in ardından Kadir gecesi için dua edildi… Dernek Başkanı Emin Yavuz yapmış olduğu kısa konuşmada, katılımları nedeniyle dernek üyelerine teşekkür ederken, Kadir Gecesi’nin ve yaklaşan Ramazan Bayramı’nın mübarek olmasını diledi.

Emin Yavuz, aslında iftarların İslam kültüründe birlik, beraberlik ve dayanışma adına çok büyük önem arz ettiğini, iftar sofrasında konuk ağırlamanın; İslam dininin insanların üzerine paylaşım adına yüklediği sorumluluğun bir gereksinimi olduğunu kaydetti.

Başkan Yavuz, bu anlayışa uygun olarak her Ramazan ayında iftar sofrası kurduklarını ve gerektiğinde protokol üyelerini gerektiğinde ise dernek üyeleri ile bir araya geldiklerini ifade etti.

Yavuz, “bize bu günleri gösteren Yüce Allah’a şükrediyoruz. Dostlarımıza da katılımları nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

Yemek sonrası kendi aralarında sohbet eden Karadenizliler, Ramazan atının son günlerinde birlikte olmanın keyfini yaşadı… Yemeğe katılan bayan Yönetim Kurulu üyeleri ise kendi aralarında kurdukları iftar sofrasındaydı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Doğu Karadenizliler, İftar, Emin Yavuz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"