Güncel

Beykozlu din adamları iftarda buluştu

Beykozlu din adamları iftarda buluştu
18.06.2017 22:45
| | |
4753

Foto galeri

Beykoz İlçe Müftülüğü düzenlediği iftar yemeğiyle ilçe genelinde hizmetine devam eden din adamlarıyla bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine 6 yüzün üzerinde din adamının yanı sıra Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve eşi Fatma Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, İlçe Müftüsü Ali Efe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu katıldı.

Muhammed Polat'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında konuşan İlçe Müftüsü Ali Efe, katıldıkları için din adamlarına teşekkür etti.

- "Allah ülkemize hizmet etmeyi nasip etsin"

Müftü Efe, "İftar soframızda bir araya geldik. Cenab-ı Allah bu güzel sofrada bir araya getirdiği gibi Peygamber Efendimizin havzı kevseri etrafında da bir araya getirdik. Bu akşam değerli din görevlisi meslektaşlarımız var. Onların eşleri, kardeşlerimiz buradalar. Rabbim ülkemize hizmet etmeyi nasip etsin. Rabbim milletimize zeval vermesin" dedi.

- "Onlar var olsunlar ki bu ülke var olsun"

Beykoz Müftüsünün yaptığı konuşmanın ardından Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kürsüye geldi.

Çelikbilek, "Rabbim sizi ve bizi birbirimize sevdirsin. Bu millet, devlet, ülke ve topraklar için Rabbim gayretlerimizi arttırsın. Bu ülke için canlarını çekinmeden veren evlatlarımıza bir kez daha rahmet diliyorum. Onlar var olsunlar ki bu ülke var olsun. Onlar yaşasın ki bu ülke yaşasın, bu millet yaşasın. Birkaç gün sonra idrak edeceğimiz Kadir gecemizi layıkıyla getirebilmeyi Cenab-ı Hakk nasip eylesin" ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının sonuncusunu gerçekleştiren İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, şehitlerin ve şehit babalarının babalar gününü kutlamayı da ihmal etmedi.

- "Ortalık ondan sonra din şarlatanlarına kalıyor"

Din görevinin layıkıyla yerine getirilmediğinde meydanın din istismarcılığına kaldığını ifadelerine ekleyen Kaymakam Katırcı, salondan yoğun alkış aldı.

Katırcı, "Din görevlilerimiz toplum içindeki elimiz ayağımızdır. İnsanlara ulaşmanın en kolay yoludur. İşin bir de öbür tarafı var. Din görevlileri dinine ne kadar sahip çıkar ve topluma bunu ne kadar güzel anlatırsa, bu toplum o kadar güzel aydınlanmış olacak. Niye bunu söylüyorum? Eğer sizler buna dikkat etmezseniz, din görevlisi olarak size verilen görevi layıkıyla görevi yerine getirmezseniz yaşadığımız olaylar meydana geliyor. Ortalık ondan sonra din şarlatanlarına kalıyor. Din istismarcılarına kalıyor. Din üzerinden siyaset yapan, din üzerinden devletin temeline dinamit koyan hainlere alçaklara kalıyor" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, İlçe Müftülüğü, iftar, din adamları

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"