Beykoz'un denizcileri sabah kahvaltısında buluştu

  • 11.10.2021 12:05
  • Güncelleme: 11.10.2021 12:15
  • Okunma: 2393 kez
  • Yorum: 0
Sabancı Öğretmenevi’nde düzenlenen kahvaltıda buluşan Beykoz Denizcilik Lisesi mezunlarının programına Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’de katıldı.
Beykoz'un denizcileri sabah kahvaltısında buluştu

İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran,  İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Deniz Biyolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bayram Öztürk, Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç ile mezunlar, öğrenciler ve çok sayıda davetli hazır bulunduğu kahvaltıda, denizcilerin önemine vurgu yapıldı.

Beykoz Denizcilik Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Nadir Özsoy, kahvaltı esnasında yaptığı konuşmada Beykozlu Denizcilerin sektördeki yeri ve öneminden bahsetti. Beykoz Denizcilik Lisesi’nin kullanımında olan arazi ile ilgili belediyenin bazı projeleri olduğunu ve arazinin lisenin kullanımından alınmamasını istediklerini belirtti. İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli; lisenin yaşadığı problemin çözümü için gerekli girişimlerin yapılacağını dile getirdi.

Toplantıda bir konuşma yapan Kaptan Erol Aydın da ilkini bu yıl düzenleyecekleri International İstanbul Nartugan Film Festivalini (IINFF) şehrimize kazandırdıklarını duyurdu. Deniz ve denizcilik konulu filmlere de yer verilecek olan festivalin ödülleri 21 Aralık 2021 de açıklanacak.

Daha önce Beykoz Denizciler Derneği ismiyle faaliyetlerine devam eden Beykoz Denizcilik Lisesi Mezunları Derneği 1991 yılında kuruldu ve 30. Kuruluş yılı anısına birçok mezununa ve okulun kuruluşunda emeği geçen eğitimcilere özel kalemler hediye etti. Özellikle Şehir Hatları, Kıyı Emniyeti ve Armatörler camiasından birçok ismin katıldığı program davetlilerle hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: