Bölge

Beykozlu Denizciler, Bakan Yılmaz'a güveniyor

Beykozlu Denizciler, Bakan Yılmaz'a güveniyor
02.07.2016 00:35
| | |
7203

Foto galeri

Beykoz Denizciler Derneği tarafından düzenlenen ve Beykoz Belediyesi tarafından desteklenen iftar yemeği, İstanbul'un Kaptanlarını bir araya getirdi.

Başkanlığını aynı zamanda Dost Beykoz Yazarı da olan Bilgehan Murat Miniç'in yaptığı Beykoz Denizciler Derneği, Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi'nin bahçesinde hemşerisi olan Kaptanları, aileleriyle birlikte iftar sofrasında ağırladı. Beykoz'un ünlü biliminsanlarından Prof. Dr. Bayram Öztürk'ün 'Onur Konuğu' olarak yer aldığı iftar sofrasında, Derneğin Kurucu eski Başkanlarından Hasan Kılıç ve çok sayıda Beykozlu Kaptan ve Denizcilik Lisesi mezunu katıldı.

Konukların çoğunun aileleriyle birlikte geldiği yemekte konuşan Prof. Dr. Bayram Öztürk, değişen kabinede Milli Eğitim Bakanı koltuğuna Beykozlu Denizcilerin yakından tanıdığı bir ismin oturduğuna dikkat çekerek, "Yeni Milli Eğitim Bakanımız da bir denizci... Kendisiyle iyi bir diyalogumuz var meslektaşları olarak... Bahçesinde şu an yemek yediğimiz Beykoz'daki Denizcilik Lisesi çok önemli bir okul ve Sayın Bakanımızla irtibata geçerek, bu okul ile ilgili daha ne yapabilirizi konuşmamız gerekiyor" dedi. Beykoz Denizciler Derneği Başkanı Bilgehan Murat Miniç ise denizcilik okullarını bitiren gençlerin, mezun olduktan sonra elde ettiği haklar konusunda geçmişe oranla bir azalma olduğunu kaydederek, denizcileri bu konuda daha kararlı bir şekilde birlik olmaya davet etti. Öte yandan bu önemli iftar programını yalnızca Dost Beykoz görüntüledi.

‘İftar sofrasında herkesle tek tek ilgilenen Murat Miniç, konuklar yemeğini yedikten sonra yemeğini yiyebildi’

Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi'nin bahçesinde Beykoz Denizciler Derneği tarafından bir iftar yemeği düzenlendi. İstanbul Boğazı'nda ve dünyanın dört bir yanında dümene geçerek, vapur ve gemilere yön veren Beykozlu kaptanlar, aileleriyle birlikte iftar programına katıldı. Beykoz Denizciler Derneği'nin Kurucu ve Eski Başkanı Hasan Kılıç, iftar öncesi ve iftar sonrası gerçekleştirdiği konuşması ve sempatik tavırlarıyla davetlileri kendisine hayran bıraktı. Derneğin yeni Başkanı ve aynı zamanda Dost Beykoz Yazarı da olan Bilgehan Murat Miniç, erken saatlerde geldiği okul bahçesinde, düzenleme yapan kişilere yardım etti. İftar sofrasına da herkes oturduktan sonra oturan Murat Miniç, bu sırada en son sofraya oturan olduğu için yemeği biraz bekledi. Ailesiyle birlikte iftar yemeğine katılan Bilgehan Murat Miniç, davete katılan çok sayıda Kaptan ile bir araya gelerek, hepsiyle tek tek selamlaştı. Yemeğin ardından gerçekleştirilen konuşmalarda ise Denizlik Lisesi ve Meslek Yüksekokullarını bitiren gençlerin, gelecek konusunda kaygı duydukları dile geldi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Denizciler Derneği, İftar, Bilgehan Murat Miniç

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"