Beykozlu çocuklar, 1 Şubat'ta Palandöken'de

  • 0
  • 10409
Beykozlu çocuklar, 1 Şubat'ta Palandöken'de
Beykozlu çocuklar, 1 Şubat'ta Palandöken'de
Beykozlu çocuklar, 1 Şubat'ta Palandöken'de
Beykozlu çocuklar, 1 Şubat'ta Palandöken'de
Beykozlu çocuklar, 1 Şubat'ta Palandöken'de
Beykozlu çocuklar, 1 Şubat'ta Palandöken'de
Beykozlu çocuklar, 1 Şubat'ta Palandöken'de

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Dost Beykoz'a çok önemli açıklamalarda bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Dost Beykoz'a çok önemli açıklamalarda bulundu.

Dost Beykoz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ile yaptığı röportajda çok ilginç noktalar tespit etti. Kazım Bozbay'ın bildirdiğine göre Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Anadoluhisarı'ndaki Sabancı Öğretmen Evi'ne sık sık geliyor ve burayı adeta 'ikinci evi' gibi görüyor.

Yine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz'daki okullardan yetim ve öksüz 20 liseli öğrencinin ardından bu kez de yetim ve öksüz 20 ortaokul öğrencisinin tatile gönderileceğini söylüyor. Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, şöyle diyor: "Ortaokul düzeyinde 20 öğrencimizi Palandöken Kayak Tesisleri'nde bir haftalık kayak eğitimi almaları için bir girişimimiz var. Öğrencilerimizi belirledik. Biletleriyle ilgili çalışmamızı yaptık ve bugün neticelendireceğiz. Allah izin verirse 1 Şubat - 5 Şubat arasında öğrencilerimiz, başlarındaki rehber öğretmenle birlikte Palandöken'e gidecekler".

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Dost Beykoz'a önemli açıklamalar yaptı. Söze Dost Beykoz'un ilçedeki eğitim haberlerine yönelik yorumla başlayan Kazım Bozbay, "Öncelikle ilçemizde vermiş olduğunuz hizmetten dolayı teşekkür etmek istiyorum. Hem internet haberciliğinde hem de yazılı basın olarak gazeteciliğin Beykoz'daki en iyi temsilcisi olarak görüyorum sizi..." dedi. Geçtiğimiz günlerde Anadoluhisarı'ndaki Karne Programı'na da değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, şunları söyledi:

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay: “Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Sabancı Öğretmenevi’ne sık sık geliyor”

"Bakan Bey'in ziyareti konusunda bize öncelikle İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden ihtimal dâhilinde ilçemizin de potada olduğunu ve 3 ilçeden birinin tercih edileceği bildirildi. Biz bir kaç okulu önerdik ancak belki de güzergâh açısından Güzelcehisar İlkokulu tercih edildi. Bu bizim için gerçekten sevindirici ve gurur verici bir gelişme oldu. Bu, Türkiye çapında bir olaydı ve biliyorsunuz ulusal basın canlı yayın yaptı. Güzel bir atmosferdi, güzel bir ortam yaşandı.

Bakanımız, programın ardından Sabancı Öğretmenevi'ne geçti. O sırada bir cenazemiz vardı biliyorsunuz; Soğuksu Muhtarımızın babası vefat etmişti. Ben oraya gittiğimde Bakan Bey beni sormuş, oradaki arkadaşlar cenazede olduğumu söylemiş. Ben cenazeden döndükten sonra Öğretmenevi'ne geldim; Bakan Bey'in orada dinlenme odası var, çalışma odası var. Burayı sık sık kullanıyor. Orada birlikte yemek yedik ve geridönüş yaparak, programın hazırlanması konusunda memnuniyetini ifade ettiler.

Sabancı Öğretmenevimiz, İstanbul'un en güzel Öğretmenevi... Sayın Bakanımız buraya sık sık geliyor ve görüşmelerini, toplantılarını burada yapıyor. Bundan dolayı Sabancı Öğretmenevi, Sayın Bakanımızın 'ikinci evi' gibi..."

Daha önce Erzurum'a giden Beykozlu öğrencilerin ardından bu kez de yine yetim ve öksüz 20 Beykozlu öğrencinin belirlendiğini dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, bu öğrenciler hakkında bilgi verdi. Geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleştirilen Nene Hatun'u Anma programı kapsamında Erzurum'a giden 20 öğrencinin lise öğrencisi olduğuna dikkat çeken Müdür Bozbay, bu kez gönderilecek öğrencilerin ortaokul öğrencisi olacağını kaydetti. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'dan da övgüyle söz eden İlçe Milli Eğitim Müdürü, şöyle dedi:

Kazım Bozbay: “Şubat ayının 1’i ile 5’i arası 20 çocuğumuz Erzurum Palandöken’de olacak…”

"Ferdi Bey, Kaymakamımız olağanüstü iyi bir insan... Gerçekten iyi bir yönetici ve hakikaten babalık unvanını hak edecek babacan bir yönetici... Siz de takip ediyorsunuz çalışmalarını... Onun çok önem verdiği iki alan var: Bunlardan bir tanesi engelliler, ikincisi de daha önce görev yaptığı yerlerdeki çalışmalardan birisi olan yetim ve öksüz öğrenciler... Bununla ilgili bir toplantı yaptık ve adını öğretmenlerimizin belirlediği 'Kartopu Projesi'ni başlattık. İnşallah bu projeyi hep birlikte yürüteceğiz.

Proje kapsamında Sayın Kaymakamımız liselerimizde belirlenen 20 öğrenciyi daha önce gönderdi. Kasım ayında Nene Hatun'u Anma programı... Şimdi de Ortaokul düzeyinde 20 öğrencimizi Palandöken Kayak Tesisleri'nde bir haftalık kayak eğitimi almaları için bir girişimimiz var. Öğrencilerimizi belirledik. Biletleriyle ilgili çalışmamızı yaptık ve bugün neticelendireceğiz. Allah izin verirse 1 Şubat - 5 Şubat arasında öğrencilerimiz, başlarındaki rehber öğretmenle birlikte Palandöken'e gidecekler. Orada Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürü (Sayın Zinnur Şimşek) onları ağırlayacak. Çocuklarımız kayak yapacaklar, eğlenecekler, güzel vakit geçirecekler ve sağlıcakla inşallah ayın 5'inde dönecekler."

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, röportajın sonunda Eğitim-Sen ile ilgili düşüncelerini de dile getirdi. Eğitim-Sen adlı sendikanın ve buraya kayıtlı olan öğretmenlerin dikkatini çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, sendika içindeki kimi öğretmenlerin, teröre destek veren bölücü örgütlerin sözcüsü gibi davrandığını söyledi. Eğitim-Sen'in eylemlerini de eleştiren Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, davranışların ve tavırların hoş olmadığından bahsetti. Kazım Bozbay, Dost Beykoz'a özel yaptığı açıklamada, Eğitim-Sen'e bağlı bazı öğretmenlerin, herhangi bir dedikodu olması durumunda, yargının vereceği kararı beklemeden meslektaşlarını 'suçlu' ilan etmesinden yakındı.

Haber Merkezi

Mesudiyespor bildiğiniz gibi
Önceki Mesudiyespor bildiğiniz gibi
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz