Siyaset

Beykozlu CHP'liler Kurultay'a gitti

Beykozlu CHP'liler Kurultay'a gitti
16.01.2016 18:03
| | |
4045

CHP Beykoz İlçe Yöneticileri, Mahir Taştan'ın öncülüğünde Ankara'ya gitti

CHP Beykoz İlçe Yöneticileri, Mahir Taştan'ın öncülüğünde Ankara'ya gitti

Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 35. Olağan Kurultayı'na Beykoz'dan da katılım oldu. Kendilerine ait sosyal paylaşım sitesinden fotoğraflar paylaşan Beykozlular, partililerine mesaj verdi. CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın öncülüğünde Ankara'ya giden heyetin içerisinde Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör, İl Delegesi Mahmut Atom Duruk ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Okumuş gibi isimler de yer aldı.

Dost Beykoz’a özel olarak bir açıklama yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, şunları söyledi:

‘CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, Ankara’da bir dizi görüşme ve temaslarda bulunulduğunu söyledi’

“Kongremizin Türkiye’nin umudu olmasını diliyoruz. Burada dünden bu yana birçok CHP’li yetkilimizle görüştük: Enis Berberoğlu, Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, Tekin Bingöl gibi isimlerle bir araya geldik. Onlara Beykoz’u ve ilçede CHP örgütü olarak çalışmalarımızı anlatırken, artık sokağa çıkıldığını ve masa başı siyaset yapılmadığını vurguladık. CHP Beykoz İlçe örgütü olarak insanlara dokunmaya başladığımızı ve bu çalışmamızı önce İstanbul geneline sonra da Türkiye geneline yayacağımızı anlattık.”

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'tek aday' olarak çıktığı Kurultay'dan ilginç notlar da medyaya yansıdı. Kurultay'da Divan Başkanı olarak seçilen Murat Karayalçın, toplantıyı ekrandan canlı olarak vermeyen TRT'yi eleştirdi. Toplamda 120 imza gerekirken 92 imzada kalan Mustafa Balbay, son dakikada adaylıktan vazgeçti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kastederek "Diktatör" demesi üzerine, Kongre'yi takip eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve beraberindeki heyet, toplantıyı terk etti.

'Beykozlu İşadamı Sedat Peker'in sözlerine Gürsel Tekin yanıt verdi'

Öte yandan daha önce kendisi hakkında açıklamalarda bulunan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin hakkında açıklamalarda bulunan ve kendisiyle bir otelde ayaküstü sohbet ettiğini, oğlu Ulaş'ı ise tanışmak için yanına gönderdiğini söyleyen Sedat Peker'in sözlerine Kongre'den yanıt geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gürsel Tekin, oteldeki konuşmayla ilgili olarak, "Bir otelde karşılaştık, selam verdi, selamını aldım. İnsanların selamını da mı almayalım?" derken, oğlu Ulaş'ı tanışmak için Sedat Peker'in yanına gönderdiğine yönelik iddiaları ise reddetti. Konuya dair Gürsel Tekin, "Yalan, yalan" dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, CHP, Kurultay, Genel Merkez, İlçe Başkanı, Mahir Taştan, Kadın Kolları Baişkanı, Eylem Sabırhoşgör, İl Delegesi, Mahmut Atom Duruk, Yönetim Kurulu, Hüseyin Okumuş, Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"