Beykozlu Çankırılılar işi büyüttü

  • Güncelleme: 16.10.2012 00:11
  • Okunma: 8290 kez
  • Yorum: 0
Çankırı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yeni binasının açılışı kalabalık bir katılımla yapıldı. Beykoz Ortaçeşme mahallesinde kurulan yeni binanın açılışına bölgede yaşayan Çankırılılar ve iş adamları yoğun ilgi gösterdi.
Beykozlu Çankırılılar işi büyüttü

Sunumunu Kral FM’de dj’lerinden Afrikalı Ali (Ali Şentürk)’ün yaptığı açılışa: CHP İstanbul  Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Dilovası Kaymakamı Hasan Göç, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Eşref Harmandar (ÇANFED) İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu Başkanı Vahap Yartaş, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın yanı sıra, Transbosphor Denizcilik Sahibi Mustafa Can, Doğa Kolejler Genel Müdürü Uğur Gazankel, Coşkun Eryılmaz,  Vahit Paksoy ve  Mustafa Ekmekçi gibi saygın iş adamları da katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Beykoz Çankırılılar Derneği (BEYCANDER) Başkanı Bilal Karabacak, Beykoz Eski Kaymakamı Aydın Ergün’e teşekkür etti.

Uğur Küpeli, Ahmet Yerlikaya, Namık Aydemir, Recep Ödemiş, Ceyhun Yalçın, Mustafa Bülbül, Ali Şentürk, Etem Akkoç ve açılışa katılamayan isimlere de teşekkür eden Başkan Karabacak, Çankırı’nın Türkiye’de en fazla göç alan illerden birisi olduğunu söyledi.

Bu nedenle Beykoz'da Çankırı ili çapında bir hemşeri derneğinin kurulması ihtiyacı doğduğunu ve bu derneğin kurulması fikrinin; şu anda Diyarbakır Sur Kaymakamı olan Beykoz eski Kaymakamı Aydın Ergün’e ait olduğunu belirtti.

“Amacımız gayemiz; amblemimiz ve ismine yakışır Beykoz ilçemizde sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi Beykozlulara tanıtmak, eğitim alanında da öğrenci kardeşlerimize derneğimizde kurmuş olduğumuz dershane sınıfımızda eğitim öğretim hizmeti vermek, hanım kardeşlerimizin de kültürel faaliyetlerde bulunmalarını sağlamaktır. Gayemiz Beykoz ilçemize yakışan iyi bir STK örgütü olmaktır.” şeklinde konuşan Bilal Karabacak, “derneğimizin kurulmasına referans olan ve 20 yıldan bugüne kadar ve hala faaliyet gösteren Çankırı ili Orta ilçesi Elden Köyü Derneği kurucularına ve hemşehrilerime yönetimim adına şükranlarımı” dedi.

Beykoz Çankırılılar Derneği’nin açılışına katılamayan, AK Parti Milletveki Mehmet Ali Şahin, İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’da telgraflarıyla Çankırılıları tebrik ettiler.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz