Spor

Beykozlu Boksörler Şanlıurfa yolcusu

Beykozlu Boksörler Şanlıurfa yolcusu
2014.08.05 00:00
| | |
6333

Şanlıurfa’da 21-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan, Türkiye Büyükler Boks Şampiyonası için 2 Beykozlu Boksörümüz hazır.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Sporcularından 81 Kiloda Serkan Tatar ile 69 Kiloda Feyyaz Kolayoğlu ilçemizi Şampiyonada temsil edecek sporcular olacak.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Boks Takımı Antrenörü Salih Morgül, Dost Beykoz’a yaptığı açılamada aylardır bu şampiyona ile yatıp kalktıklarını söylerken; “Şanlıurfa’da gerçekleşecek olan Büyükler Türkiye Şampiyonası’na 2 Sıklette katılacağız. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Cumhuriyet Kupası Turnuvasında 69 Kiloda Altın Madalya kazanan genç sporcumuz Feyyaz Kolayoğlu’nun bir sakatlık sorunu bulunmakta. İnşallah yapılacak son antrenman ve kontrollerin ardından onun Şanlıurfa’da bizlerle birlikte olması netleşecek. 81 Kiloda yer alacak olan Serkan Tatar 2 Kez İstanbul Şampiyonu olma başarısı gösteren bir sporcumuz. Onun Şanlıurfa’dan Beykoz’a sevindirici haber iletmesi en büyük dileğimiz olacak”şeklinde konuştu.

"Şanlıurfa’daki Türkiye Büyükler Şampiyonasında yurdun dört bir yanından gelecek sporcular ile tam anlamı ile bir Boks Şöleni gerçekleşecek” diyen Antrenör Salih Morgül;“Tahminimize göre 700-800 sporcunun katılması beklenen şampiyonada ilk iki sırayı alacak sporcular Olimpiyatlar Vizesi alabilmek için Milli Takım kadrosuna çağırılacaklar. Toplam 10 Sıklette yapılacak müsabakalar için Cumartesi günü yola çıkacağız” dedi.

Bu arada Şampiyonanın ev sahibi konumundaki Şanlıurfa Gençlik-Spor İl Müdürlüğü de hazırlıklarını tamamlamak üzere. Şanlıurfa Atatürk Spor Salonunda gerçekleşecek müsabakalar öncesinde Gençlik-Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız Turnuvanın kentlerine alınmasında önemli payları bulunan Boks Federasyonu As Başkanı Ahmet Güzel ile Boks İl Temsilcisi Murat Akaltun’a teşekkürlerini iletirken misafirlerini en iyi şekilde ağırlayacaklarını konuşmasında ifade etti. Türkiye Şampiyonasındaki Final Müsabakaları TRT Kanalından Naklen yayınlanacak.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Belediyespor, Boks, Serkan Tatar, Feyyaz Kolayoğlu, Salih Morgül, Şanlıurfa

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"