Beykozlu Berke geleceğin şampiyon adayı

  • Güncelleme: 16.04.2013 00:11
  • Okunma: 8006 kez
  • Yorum: 0
İstanbul'un en uzun sahile sahip ilçelerinden olan Beykoz'dan şampiyon adayı bir yüzücü çıkmak üzere...
Beykozlu Berke geleceğin şampiyon adayı

Berke İlhan İkican… 

Şehit Er Ersin Güner İlköğretim Okulu 6. Sınıfına giden Berke 4 sene önce ailesinin teşviki ile yüzme eğitimi almaya başlamış. Barış ve Çağla İkican çiftinin çocukları olan yüzücümüz aldığı eğitimler sonunda başarı grafiği yüksek çıkınca bu işe daha da bir ciddi yaklaşım sergilemiş.

İstanbul Su Sporları Kulübü’nün lisanslı bir sporcusu olan Berke'ye antrenörleri geleceğin şampiyonu olarak bakmakta. Şimdilerde haftanın her günü özel bir okulun yüzme havuzunda akşamları 2 saat kulaç atan Berke antrenmanı bitiminde yaklaşık 3,5 kilometrelik bir mesafeyi tamamlamakta.

Bütün dikkatini Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen İstanbul Şampiyonasına veren yetenekli sporcu burada en güçlü olduğu stil yani Kelebek Stilinde 50 Metre yarışlarına iştirak edecek. Kendi yaş grubu için belirlenen baraj derecesini bu güne kadar birçok kez aşmasını bilen Berke İlhan İkican'ın asıl amacı bundan sonra katılabileceği Türkiye Şampiyonasında yüzüp iyi bir derece ile tecrübe kazanabilmek.

Berke İlhan İkican'ın babası  Barış İkican Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada Berke'nin ilk başladığında bir spor branşına yöneltmelerinden çok yüzmeyi öğrenmesini amaçladıklarını söylerken, "Ancak geride bıraktığımız 4 yıl zarfında bizim de tahmin edemeyeceğimiz derecede başarılı bir sporcu oldu. Haftanın her günü zor bir antrenman programı var. Antrenörleri kesinlikle bu işi bırakmamasını, çünkü geleceği parlak bir sporcu olduğunu söylüyor. Bizlerde ailesi olarak elimizden gelen desteği veriyoruz. Berke'den umutluyuz" diye konuştu.

Beykoz İlçesi uzun, çok uzun yıllar öncesinde Milli Takımlar düzeyinde kendilerine yer bulan birçok yüzücü yetiştirmişti. Hatta şu anda bir depoda Beykoz Spor Kulübü Müzesine gitmeyi bekleyen, yüzme branşına ait birçok kupa ve madalya var.

Yıllar içerisinde ülkemizde birçok tesis yapılsa da maalesef denize komşu uzun bir sahil şeridi olan Beykoz'dan bırakın yüzme yarışlarında başarı kazananı yüzme sporunda lisans sahibi bir tek ismimiz dahi çıkmadı şu ana kadar.

Bu konuda Beykoz İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan'a bir mesajımız olacak, her fırsatta ilçenin alternatif spor dallarına yönelmesi isteyen ve teşvik eden özellikle de su sporlarında Olimpiyatlarda Madalya kazanacak sporcuların yetişmesi için önem veren değerli Kaymakamımızın bu sporcu kardeşimize ayrı bir ilgi göstermesi mümkün olabilir. İlçedeki Okullarda okuyan öğrenciler için alkışlanacak bir proje ile onları yüzme eğitimi verdiren Sayın Erdoğan'ın Berke İlhan İkican'a destek olması arzumuzu iletiyoruz.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz