Kültür

Beykozlu Batumlular Derneği değişimden yana

Beykozlu Batumlular Derneği değişimden yana
2014.11.15 00:00
| | |
5649

Beykoz'da faaliyet gösteren yöresel derneklerden Batum Havalisi Gürcü Kültür ve Yardımlaşma Derneği, kendi lokalinde gerçekleştirdiği bir toplantıyla logosunu değiştirdiğini açıkladı.

Adını Gürcülere özgü karalâhana yemeğinden alan Phallobya Günleri'nin yöresel sohbet eşliğinde bir süre devam edeceğini söyleyen Başkan Ali Kemal Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleri'yle birlikte yemek kazanı başında basına poz verdi.

‘Onur Konuğu: Kaşıtoğlu…’

Beykoz Ortaçeşme'de bulunan dernek lokalinde toplanan Gürcü asıllı Beykozlular, yöresel yemekleri olan Lobyo Phala ve Gürcü tatlısı yedi. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'nun Onur Konuğu olduğu gecede, Meclis Üyeleri'nden Gürcü asıllı Nevzat Oral da vardı. Başkan Ali Kemal Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri misafirlerini muhabbetle ağırlarken, konuklara mısır ekmeği eşliğinde Lobyo Phala ikram edildi.

Batum Havalisi Yardımlaşma ve Kültürel Dayanışma Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç, yenilenen logo hakkında bilgi de verdi. Eski logonun aksine yenisinin sarı değil beyaz zemin üzerinde bulunduğunu anlatan Başkan Kılıç, logodaki üzüm figürünün yeni logoda daha estetik bir hale getirilmeye çalışıldığını ifade etti. Memleketleri olan Gürcistan için 'üzümün' son derece önemli olduğunun altını çizen Başkan Ali Kemal Kılıç, bunun için yeni logoda yine üzümün yer aldığını ancak Gürcistan'a has olan bir başka özellik olan Halk Dansları'nın da işlendiğini kaydetti. Gürcistan'da Halk Dansları'nın sosyal yaşamda önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan Başkan Kılıç, bunun için logolarına dans eden bir kadın ve bir erkek figürünü eklediklerini söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Batum Havalisi, Ali Kemal Kılıç, Muharrem Kaşıtoğlu, Nevzat Oral, Karalahana, Lobyo Phala, Gürcistan, Phallobya

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"