Beykozlu balıkçıların teknesi ters döndü: 2 ölü

  • 10.10.2020 14:23
  • Güncelleme: 10.10.2020 14:40
  • Okunma: 6383 kez
  • Yorum: 0
Beykozlu balıkçıların avlanmak üzere Marmara bölgesine doğru açıldığı balıkçı teknesi sabaha karşı battı, 2 kişi hayatını kaybetti.
Beykozlu balıkçıların teknesi ters döndü: 2 ölü

Kumkapı önlerinde batan balıkçı teknesindeki 13 kişiden 2'si tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Edinilen bilgiye göre, balıkçılar yakalanan balığı tekneye aldıkları sırada balığın fazla gelmesi sonucu teknenin kaldırmadığı ve ters döndüğü öğrenildi.

Teknenin ters dönmesiyle birlikte aşçı olarak görev yapan kişi ile birlikte Çetin A. ile Hasan C. isimli balıkçılar da teknenin altında kaldı.

Aşçı olarak görev yapan kişi 4.5 saat sonra mahsur kaldığı yerden kurtarılırken, Hasan C. ve Çetin A. hayatını kaybetti.

Kumsal - 55 isimli teknenin batmasına ilişkin İstanbul Valiliği de bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Olay yerine sevk edilen Kıyı Emniyeti, Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi ekiplerince arama kurtarma çalışmaları başlatılmıştır. Batan teknede bulunan 13 personelden (11)’i kurtarılarak 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye sevk edilmiş, (2) personel ise hayatını kaybetmiştir. Konuya ilişkin adli ve idari işlem başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Hayatını kaybeden Hasan C. ve Çetin A. isimli balıkçıların Ordu Fatsa nüfusuna kayıtlı oldukları, Beykoz'da ikamet ettikleri öğrenildi.

Teknenin Beykoz Poyrazköy limanından sabaha karşı açıldığı ve 13 metre uzunluğunda olduğu kaydedildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Çetin A., Hasan C., Kaza