Son Dakika

Beykozlu asker için resmi tören yok...

Beykozlu asker için resmi tören yok...
18.01.2017 15:08
| | |
11023

Ağrı’da vatanı görevi sırasında vurulan Abdullah Aşçı’nın cenaze töreni 19 Ocak Perşembe günü Beykoz Çiğdem Mahallesi’nde yapılacak...

Vatani görevi esnasında nöbet tuttuğu kulübede vurulan Abdullah Aşçı’nın cenaze töreni normal şartlarda 18 Ocak Çarşamba günü yapılması planlanıyordu. Bölgede hava ulaşımında yaşanan aksama nedeniyle Abdullah Aşçı’nın naaşı İstanbul’a getirilemedi.  Ağrı’dan karayolu ile Van’a getirilen Abdullah Aşçı’nın ailesinin burada sıkıntılar yaşadığı bilgisine ulaşılırken, uçak olmadığı gerekçesiyle gecikme yaşandığı kaydedildi.

Yeni yapılan planlamada ise Abdullah Aşçı’nıh naaşı bugün Türk Hava Kuvvetlerine ait askeri uçakla Van’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına getirilecek, oradan da eski adı GATA olan Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakledilecek.

Abdullah Aşçı için yarın 19 Ocak 2016 Perşembe günü doğup büyüdüğü Çiğdem Mahallesi’ndeki Merkez Camii’nde cenaze namazı kılınacak… Namaz sonrasında Paşabahçe’deki aile kabristanlığına defnedilecek olan Abdullah Aşçı için askeri tören düzenlenmeyeceği ve bunun aile tarafından istendiği bilgisine ulaşıldı.

Abdullah Aşçı’nın görev yaptığı birliğinde nasıl vurulduğuna ilişkin ise aileye; yeterli açıklama yapılmadığı, “nöbet tutarken arkadaşı tarafından vuruldu” şeklinde bilgilendirme yapıldığı belirtildi.

Haber Merkezi  

Anahtar Kelimeler: Beykoz Son Dakika, Asker, Yılmaz Aşçı, Abdullah Aşçı, Çiğdem Mahallesi, Ağrı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"