Güncel

Beykozlu Asiye Nine İBBTube'da

Beykozlu Asiye Nine İBBTube'da
27.01.2016 22:11
| | |
5735

Video galeri

Yaşı 110 olan Rizeli Asiye Morgil, Beykoz'daki kızının yanında yaşıyor.Yaşı 110 olan Rizeli Asiye Morgil, Beykoz'daki kızının yanında yaşıyor.

Önceki yıllarda da ulusal televizyonlarda röportajı yayınlanan Asiye Morgil, bu kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) dijital ortamdaki sosyal paylaşım kanalı İBBTube'a konuk oldu. Beykoz'da kızıyla birlikte yaşadığı ifade edilen yaklaşık 3 dakikalık videoda Asiye Nine, geçmiş günleri Rize'ye has Karadeniz şivesiyle anlattı ve şunları söyledi:

"Fakirlik fukaraluk... O zamanlar iş yok idi. İstanbul boyle değil idi. Çoluk çocuk ölir idi. Kaç tane çocuk öldi, ha bu gözlerimle gördum. Ablamın bi çocuğu da açliktan öldi."

Nüfus kâğıdında 1914 yazmasına ve resmi olarak 102 yıl yaşadığı belirtilmesine karşın Asiye Nine'nin 110 yaşında olduğu kaydediliyor. Küçüklüğünde Rize'de olan ancak daha sonra İstanbul'a göç eden Asiye Morgil, Beyoğlu'nun ardından şimdi de Beykoz'da ikamet ediyor.

Beykoz'da kızıyla birlikte yaşayan Asiye Nine, 7 çocuk ve 40 torun sahibi olduğunu anlatıyor ve ekliyor: "Torunumun torununu gördüm!"Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, İBBTube, Asiye Morgil, Rize, İstanbul Büyükşehir Belediyesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"