Beykozlu Amatörlere iş imkanı

  • Güncelleme: 01.03.2015 14:35
  • Okunma: 5516 kez
  • Yorum: 0
Amatörler Evi'nde medya temsilcilerini ağırlayan İASKF Başkanı Ali Düşmez, amatör sporculara iş imkanı sağlayacak bazı projeler açıkladı.
Beykozlu Amatörlere iş imkanı

İstanbul'un değişik ilçelerinden gelen yerel medya temsilcilerinin ilgi gösterdiği değerlendirme toplantısında İASKF'nin çalışmaları, projeleri hakkında açıklamalar yapılırken, toplantının ardından medya temsilcilerinden gelen sorular Yönetim Kurulu üyelerince cevaplandırıldı. Toplantı öncesinde Amatörler Evinin teras katında bir yemek verildi.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi TASKK ve İASKF Başkanı Ali Düşmez özellikle 2 konuda açıklamalarda bulunurken bu iki konunun da oldukça büyük anlamlar ifade ettiğini belirtti. Bu konulardan ilki geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı ile Spor Bakanlığı arasında gerçekleşen protokolün ardından 2 milyondan fazla amatör sporcunun Sağlık Bakanlığının güvencesinde sağlık kurumlarından yararlanma hakları ve özel bir firmanın Part-Tıme şeklinde çalıştırılmak üzere Amatör sporcuları bünyesine dahil etme düşüncesi idi. Bu kapsamda Yellow Mile adlı Çağrı Merkezi ile anlaşma yapıldı. Bu kapsamda İstanbul’da bulunan firmanın 7 ayrı bölgedeki ofisleri için sporcuların başvuruları alınmaya başlandı. 

İASKF Başkanı Ali Düşmez İstanbul’daki Amatör Spor Kulüpleri ve sporcularına yaptığı çağrıda, “Kendilerini maddi açıdan bir parça da olsa rahatlatacak bu iş önerilerini kabul etmelerini arzu ederiz. 800 lira artı yol ve yemek ve de Sosyal Güvenlik kapsamında sigortaları da başlamış olacak. Maalesef maddi imkânsızlıklardan dert yanan amatör sporcular bu güne katar yeterince ilgi göstermedi. İnşallah bundan sonra gösterirler” diye konuştu.
 
Ali Düşmez bir diğer açıklamasında ise Kavram Eğitim Kurumları ile yapmış oldukları anlaşmaya ilişkin bilgiler aktardı. “Bu güne değin spor dünyasında kendilerine yer edinen gençler çeşitli Üniversitelerin Beden Eğitimi Yüksek Okullarını tercih etmekte idi. Buradan mezun olunca da iş bulabilme sorunu ile muhatap olmakta idiler. Kavram Meslek Yüksek Okulu ile yaptığımız anlaşma ile sporculara kapılarını açtılar ve yüzde 50 gibi bir indirim ile kabul edecekler. Bu başarılı takım sporcuları ya da bireysel sporcular için yüzde yüze kadar çıkabilecek. Bizler hem sporcu hem de bir meslek sahibi olmaları için bu anlaşmanın iyi bir fırsat olabileceğine inanıyoruz” dedi.

ÖZDEMİR,  “BEYKOZLULAR BAŞVURULARINI YAPMALI”
 
Toplantının ardından Beykoz İlçe spor kamuoyuna ilişkin açıklamada bulunan Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK) Asım Özdemir, “İASKF’nin açıklamada bulunduğu projelerin Beykoz’da ki sporcular için de çok büyük anlamlar ifade etmesi gerektiğini söylerken, “Özellikle Yellow-Mile firması ile yapılan ve Part-Time çalışma süresini içeren anlaşmaya Beykozlu sporcu kardeşlerimiz ilgi gösterip müracaatlarını yapmalı. Anadolu Yakasında Ümraniye’de şubeleri var.

Başvuru için 0212 435 05 85 numaralı telefondan bilgiler alabilirler. Beykoz gibi ailelerin maddi sıkıntı yaşadığı birçok sporcunun iş mi spor mu tercihinde mecburen işi tercih etmeleri düşünüldüğünde belirli bir zaman dilimini kapsayan Part-Tıme süreçli işe başvurularını yapmalılar” dedi.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz