Yaşam

Beykozlu 450 çocuk 'Delikanlı' oldu

Beykozlu 450 çocuk 'Delikanlı' oldu
2014.08.30 00:00
| | |
33401

Foto galeri Video galeri

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sünnet olan bu 450 çocuğa 1 ay içerisinde hediye olarak birer bisiklet göndereceğinin sözünü de verdi.

Beykoz Belediyesi, ilçedeki 450 çocuğun hem dini hem de geleneksel görevlerini yerine getirmelerinde aracılık etti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sünnet olan bu 450 çocuğa 1 ay içerisinde hediye olarak birer bisiklet göndereceğinin sözünü de verdi. Belediye tarafından organize edilen sünnet düğününe hokkabazlar ve ateş yiyen sanatçılar davet edilince, meydan bir anda şenlik yerine döndü. Birbirinden tehlikeli gösterileri izleyen 'delikanlılar' eğlencenin tadını doyasıya yaşadılar. Sünnet olan çocukların aileleri de gösterileri dikkatle izlerken, Dost Beykoz objektiflerine neşeyle poz vermeyi de ihmal etmedi.

Belediye Binası'nın önündeki alanda bir araya gelen 450 Beykozlu çocuk, 'delikanlılığa' adım attı. Beykoz Belediyesi tarafından organize edilen sünnet düğünü şölenine AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcısı Mahmut Gülbasar, Beykoz Belediye Meclisi Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin ile Belediye Meclisi'nin AK Partili Üyeleri, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Beykozlu vatandaşlar katıldı. Başkan Çelikbilek, sünnet olan çocuklarla birlikte basına poz verirken, çocuklara 'bisiklet' sözü de verdi.

‘Başkan, sünnet ve nikâhın festivalle bir tutulamayacağını vurguladı’

Sünnet düğünü sırasında vatandaşlara seslenen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye olarak iki yıldır iptal etmek zorunda kaldıkları 'Çayır Festivali' konusuna açıklık getirdi. Haklı gerekçelerle iptal edilen Çayır Festivalleri konusunda "Ertelemek zorunda kaldık" ifadesini kullanan Başkan Çelikbilek, yakın coğrafyada yaşanan dramlara seyirci kalamayacaklarını anlattı. Sünnet ve nikâh etkinliklerini ise iptal etmediklerini dile getiren Başkan Çelikbilek, bu organizasyonların Çayır Festivali'yle bir tutulmaması gerektiğinin altını özellikle çizdi.

Başkan Çelikbilek'in ardından mikrofonu alan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise çalışmalarından ötürü Beykoz Belediyesi'ni ve emeği geçenleri kutladı. Kaymakam Erdoğan, "Yücel Çelikbilek Başkanlığı'ndaki Beykoz Belediyesi'nin halkımızın yani sizlerin sosyal ihtiyaçları giderme konusunda çok güzel çalışmaları oluyor. Ben hem bugün yavrularımızın sünnet ettirilmesi hem de yarınki toplu nikâh dolayısıyla emeği geçenleri kutluyorum" şeklinde konuştu.

Milletvekili Metin Külünk, Başkan Çelikbilek’ten “Yücel Abimiz” diye bahsetti…

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk de çocukların bu özel gününde Beykoz Belediyesi'nin yanlarında olması dolayısıyla tebriklerini iletti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'ten bahsederken "Yücel Abimiz" diyen Milletvekili Metin Külünk, vatandaşlara da Yeni Türkiye konusunda bilgiler verdi. İlk kez halkoyuyla Çankaya'ya çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde güçlü bir Hükümetle yola devam edeceklerini anlatan Metin Külünk, şunları söyledi:

"Hiç endişeniz olmasın! Yarın, bugünden daha güzel olacaktır! İnşallah bu delikanlılığa adım atanlar içerisinden de tarihimize damga vuracak kişiler çıkacak, ailesine, devletine ve milletine hayırlı evlatlar yetişecektir. Ben buradan yatırımı insana yapan ve insana hizmet eden, çocuklarımıza yönelik bu tip organizasyonların yanında eğitim seferberliği ilan ederek onları her yönden kucaklayan Yücel Abimize de bir kez daha teşekkür ediyorum"

Konuşmaların ardından sünnet şölenine katılan vatandaşlara etli pilav, ayran ve tulumba tatlısı ikram edildi. Saatlerce eğlencenin tadını çıkaran miniklerin yaşadığı mutluluk ise görülmeye değerdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Sünnet Şöleni, Yücel Çelikbilek, Süleyman Erdoğan, Metin Külünk, Adem Sefer

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"