Güncel

Beykoz zaferi böyle kutladı

Beykoz zaferi böyle kutladı
2014.08.11 00:00
| | |
38488

Foto galeri Video galeri

​Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasının kesinleştiği saatlerde, Beykoz'da deyim yerindeyse adeta yer yerinden oynadı.

Bu da Beykoz'un 'Balkon Konuşması'

Özel araçlarıyla ilçede zafer turu atan Beykozlular, Kavacık Meydanı'nda bir araya toplandılar. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün de katıldığı kutlamalarda, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ile AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam da hazır bulundu. Külünk ve Çelikbilek'in konuşma yaptığı gecede Beykoz Belediyesi'nin AK Partili üyeleri de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek verdi. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, konuşmaların ardından vatandaşların arasına karışarak davul çaldı ve atılan sloganlara tempo tuttu. Kutlamalarda eşi Ayşe Çelikbilek ile birlikte 'balkona' çıkan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Biz, bu milletin gönlüne hitap ettik, bu milletin inancına hitap ettik;  millet de bizi bağrına bastı. Bu millet, Recep Tayyip Erdoğan'a 'Allah yolunu açık etsin, yürü' demiştir" şeklinde konuştu.

‘İlk olarak Dost Beykoz duyurdu!’

Beykoz'da saat 17.00 itibariyle sona eren oy verme işlemleri sonrası heyecanlı bir bekleyiş başladı. Dost Beykoz Haber Merkezi’ne dakika dakika gelen sonuç bilgileri ise titizlikle değerlendirildi ve ilçe halkına saniye saniye ulaştırıldı. Seçim sonuçlarının neredeyse kesinleşmesinin ardından ise Beykozlular sokağa döküldü. İlçede yüzde 55'in de üzerinde bir oy alan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye genelinde de yüzde 51 ila 52 arasında bir oy alacağı anlaşıldığında, Erdoğan'ı destekleyen vatandaşlar özel araçlarıyla Beykoz sokaklarında konvoy oluşturdu. Kavacık Meydanı'nda bulunan ve Nezih Erdem'in sahibi olduğu plazanın önüne gelen partililer, burada toplanarak beklemeye başladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer'in öncülüğündeki teşkilatın toplandığı meydanda, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün gelmesiyle birlikte büyük bir coşku hâkim oldu. Meydanda Recep Tayyip Erdoğan taraftarlarına seslenen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, "Türkiye'nin bugün önemli bir günüdür. Artık bir devir kapanıyor ve başka bir devir açılıyor. Bu alanda hepinizin emeği büyük ve hepinize teşekkür ediyorum. Hepinize mutlu huzurlu ve birlik-beraberlik içinde geçen hayırlı akşamlar diliyorum" diye konuşurken, Başkan Çelikbilek Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesindeki öneme dikkat çekti.

Başkan Çelikbilek, şunları kaydetti:

“Siz, bir dava insanıydınız!”

"Bugün insanlar hayatlarında 10 Ağustos'u farklı anlatacaklar.  Ben bugün evlenenlere şunu söyledim: "Siz ilk defa bu ülkede halkın kendi Cumhur Reisi'ni seçtiği gün evlendik diyeceksiniz" dedim. İlk defa bu ülkede halkın karşısına zorluk çıkarılmak istenmesine rağmen, dışarıdan binbir türlü kumpas kurulmasına rağmen halkın sevdiği bir insanın Cumhurbaşkanı olduğu gün evlendik demeyi Allah sizlere nasip etti.

Bugün milletin günüdür. Allah bizlere bugünü nasip etti. Ne kadar zorlukların içinden çıkıp geldiğimizi sizler iyi biliyorsunuz. Hanımlar! Gençler! Gittiğiniz kapıların önünden belki ter yüz döndünüz... Belki yaptığınız bu gayretli çalışmalar sırasında kınandınız... Sizlere 'İşiniz gücünüz yok mu?' dendi. Ama sizin yüreğinizde farklı bir heyecan vardı. Sizin yüreğinizde farklı bir muhabbet vardı. Siz bir dava insanıydınız. O dava insanı olmanın şuuru ile hareket ettiniz. Hiçbir zorluğu, hiçbir sıkıntıyı ciddiye almadınız. 'Allah'ın izniyle üstesinden geliriz' dediniz ve evet, hep birlikte üstesinden geldik.

Sevgili kardeşlerim. Allah bizi Beykoz'da Türkiye'de hiçbir siyasi partiye nasip olmayacak şekilde nimetlendirdi. Bizlere güç veren Allah'a hamd olsun. O'nun Peygamberine salâtı selam olsun. 12 yılda bu ülke farklı yerlere geldi. 12 yılda mazlumların, gariplerin, ezilmişlerin ümidi olduk. Bugünse dünya bizden farklı bir şey bekliyor. Büyük millet olma şuuruyla inşallah bize bel bağlayan insanların ümidi olacağız. Halkın yanında olacağız, mazlumun yanında olacağız. Asla güçlünün yanında olmayacağız ve canımız pahasına da olsa haklının yanında yer alacağız. Allah bizi bu yoldan ayırmasın. Sizler, Beykoz'da bir destan yazdınız. Dostlarınızı ve halkı sevindirdiniz. Biz, bu milletin gönlüne hitap ettik, bu milletin inancına hitap ettik;  millet de bizi bağrına bastı. Yine bu millet Recep Tayyip Erdoğan'a 'Allah yolunu açık etsin, yürü' dedi." 

Metin Külünk: “Gazze’deki çocuklar seviniyor, Tel-Aviv’dekiler üzülüyor!”

Kavacık Meydanı'nda toplanan kalabalığa seslenen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ise konuşmasında, Erdoğan'ın zaferine vurgu yaparak, duyulan memnuniyeti ifade etti. Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Metin Külünk, şöyle dedi:

"Yüzyıllar büyü sürecek bir büyük dirilişe sizler hizmet ettiniz. Bir büyük dirilişin ayak seslerini bütün dünyaya duyurdunuz. Siz zannediyor musunuz ki, sadece siz seviniyorsunuz? Şu an Gazze'deki çocuklar sevinç gözyaşları döküyor. Üsküp'de Somali'de Sudan'da insanlar sevinç gözyaşları döküyor. Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan Devlet Başkanı seçildi. Recep Tayyip Erdoğan, halkın oylarıyla ilk defa seçilmiş bir Cumhurbaşkanı olduğu için onun artık gözyaşları var. Gazze'deki çocuklar seviniyor, Tel Aviv'dekiler üzülüyor.

Her şey daha güzel olacak. Yeniden Büyük Türkiye'nin yolunda kararlılıkla yürüyüşümüz, Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde daha güçlü devam edecek. Bu yürüyüşle Gazze'deki çocukları sevindirmeye, Batı başkentlerini üzmeye var mısınız? Bu yürüyüşte Somalili çocukları sevindirmeye Pensilvanya çetesini üzmeye var mısınız? Bu ülkede Türk-Kürt kardeşliğinin devam etmesinden yana dik durmaya var mısınız?

Biz, insanlığın vicdanının ayağa kalkışının adıyız. Onlar, yüreği sevgi dolu adama 'Diktatör!' dediler. O da gitti, sevgisiyle milleti kuşattı. Millet de onları bugün bir kez daha sandığa gömdü. Onlar, bu millete ‘Bidon kafalı!' dediler. Ama bu millet onları sandığa gömdü. Sandığa gömmeye devam edecek miyiz? Bu milletin önünde hiçbir güç duramayacak!"

‘Havai fişeği gösterisi büyüledi…’

Konuşmaların ardından Beykozluların arasına karışan AK Parti Milletvekili Metin Külünk, vatandaşlarla birlikte zaferi kutladı. Bir partilinin elinden davulu alan Milletvekili Külünk, sevincini davul çalıp kutlarken, AK Partililerin Erdoğan lehine yaptıkları tezahüratlara da davulla tempo tuttu. Bu sırada Metin Külünk'e Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu da eşlik etti.

Beykozlu AK Partili ve Recep Tayyip Erdoğan destekçilerinin zafer kutlaması, dakikalarca süren havai fişek gösterilerinin ardından sona erdi...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, beykozhaber, AK Parti, Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan, Yücel Çelibilek, Metin Külünk, Adem Sefer, Kutlama

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"