Beykoz Yöre Geceleri’nin konuğu Ordulular oldu

  • Güncelleme: 30.05.2016 18:50
  • Okunma: 5957 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da devam eden Yöre Geceleri’nin konuğu yine Karadeniz bölgesinden oldu.
Beykoz Yöre Geceleri’nin konuğu Ordulular oldu

Özkan Ayduğan’ın Başkanlığını yapmış olduğu Beykoz Ordulular Derneği, Beykoz Belediyesi’ne konuk oldu. Anadolu’nun zengin kültürünü yansıtan Yöre Geceleri’nde bu hafta Beykozlu Ordulular Derneği ağırlandı. Halk oyunlarıyla renklenen gecede, Ordu'nun tarihi, doğal güzellikleri ve mutfak kültürü tanıtıldı.

Orduluların mutfağından yöresel kıyafetlerine, türkülerinden oyunlarına tüm zenginlikleri Beykozlulara sunuldu.

Beykozlu Ordulular Derneği’nin gecesinde, Yöre Sanatçısı Erol Aydoğan'ın türküleriyle coşan konuklar,  Çınar Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileriyle eğlendi.

Mavi Karadeniz TV ile Beykoz Web TV'den canlı olarak yayınlanan programda ilk olarak Ordu’nun tarihi, doğal güzellikleri ile kültürel zenginliklerinin  tanıtımı sinevizyon eşliğinde yapıldı.Zengin bir mutfak kültürüne sahip olan Ordu iline özgü başlıca yemeklerden keşkek, fırın fasulye, mısır çorbası, kabak çorbası, ısırgan çorbası, kuru ekmek, fındık, su böreği ve yufka böreği sergilenerek konuklara ikram edildi.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Ordulular Gecesi’ne Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, Ordulular Federasyonu Başkanı Ali Çelik, Ordulular Platformu Başkanı Gülcan Özkaya, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kolcu, Beykoz Belediyesi Muhtarlık İşleri  Müdürü Tacettin Aksu, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve yöre dernek başkanları katıldı. 

Toplumsal dayanışmanın önemini vurgulayan Beykozlu Ordulular Derneği Başkanı Özkan Ayduğan: “Ülkemizde birlik ve beraberliğin daim olması temennisinde bulunarak, derneklerini tanıtma fırsatı veren Beykoz Belediyesi’ne teşekkür etti.Birlik ve beraberliklerinin gücünü derneklerinin ortaya koyduğunu belirten Ordulular Federasyonu Başkanı Ali Çelik: " Sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışarak daha güçlü bir toplum olacağız. Birlik ve beraberliğimizin daim olması için, derneğimizin faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. İstanbul'da 341 tane derneğimiz var, bu derneklerimizin sayesinde Ordulular sosyal, kültürel ve siyasal alanlarda hak ettiği yeri almıştır" şeklinde konuştu.

Programın sonunda, Beykoz Belediyesi adına Muhtarlar Birliği Dernek Başkanı Hüseyin Kolcu tarafından Beykoz Ordulular Derneği  Başkanı Özkan Ayduğan'a teşekkür plaketi takdim etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz