Beykoz yöre derneklerine İHH kumbarası

  • 0
  • 3487
Beykoz yöre derneklerine İHH kumbarası
Beykoz yöre derneklerine İHH kumbarası
Beykoz yöre derneklerine İHH kumbarası
Beykoz yöre derneklerine İHH kumbarası
Beykoz yöre derneklerine İHH kumbarası

İHH Beykoz Temsilciliği Beykoz Yöre Dernekleriyle bir toplantı yaptı.

Kavacıktaki İHH Merkezinde yapılan toplantıya çok sayıda dernek yöneticisi ilgi gösterdi.

İnsanı Yardım Vakfı (İHH)’nın genel faaliyetlerinin bir tanıtımının sinevizyon aracılığıyla dernek temsilcilerine gösterildiği toplantıda, Genç İHH ve Arama Kurtarma ekibi ile ilgili de bilgi verildi.

Sinevizyon aracılığı ile İHH’nın faaliyetleri ve Arama Kurtarma Ekiplerinin çalışmalarının yanı sıra geçtiğimiz günlerde trafik kazası sonucu hayatını kaybeden İHH gönüllüleri; Kaan Tığlı, Muratcan Kaya, Yusuf Göktaş ve Tarık Kesekçi hakkında da bilgiler paylaşıldı.

Toplantıda İHH’nın genel işleyişine yönelik sorulan sorularla bağlantılı olarak, Beykoz’un sorunları da gündeme geldi.

Konukların birbirlerinin tanıtılmasının ardından İHH temsilcisi Ekrem Tuncer, İHH’nin faaliyetlerini ve çalışma prensiplerini anlattı.

Tuncer, İHH olarak yürüttükleri, ‘Yetimler Sizlere Emanet, Siz Görürseniz Onlar da Görecek, Gıda Bankacılığı, Su Gibi Aziz Ol, Gazze’ye Umut Ol, Gelin Tanış Olalım, Gençlik Faaliyetleri ve Afetlere Ne Kadar Hazırız’ başlıklı projeleri detaylandırdı.”

Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı Erdal Uzuner’in Beykoz’da öğrencilere ilişkin yurt sorununu gündeme getirmesi, STK’lara arasında bir dayanışma örneği olarak yorumlanırken, Ekrem Tuncer sorulan soruya karşılık, İHH’nin diğer bölgelerde öğrencilerin barınabileceği misafir ev çalışması olduğunu fakat Beykoz’da böyle bir imkân bulunmadığını söyledi.

Diğer dernek yöneticilerinin de Beykoz’da yurt eksikliği konusunda aynı kanaati taşıması sonrası öğrencilerin mağdur olduğu ve bu mağduriyeti bazı konut sahiplerinin fırsata dönüştürdüğü eleştirileri yapıldı.

Kars Ardahan Iğdır Derneği Başkanı Esengül Yılmaz’da, sosyal demokrat bir insan olarak toplum dayanışmasına son derece önem verdiğini ve bu alanda İHH ile çalışabileceklerini dile getirirken İHH’nın yönetiminde kadın olmamasının dikkatini çektiğini ve neden kadın olmadığını sordu. Esengül Yılmaz’ın bu sorusunda Ekrem Tuncer, İHH Beykoz Temsilciliği’nin bir kadın kolları yapılanması olduğunu ve çok çalıştıklarını ifade ederek, zaman zaman birlikte çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

Öte yandan derneklerin talep etmesi durumunda, İHH Arama Kurtarma Ekibinin konuya ilişkin dernek yöneticilerine ve arzu edenlere arama kurtarma eğitimi verebileceği ifade edildi.

Ekrem Tuncer, Beykoz Yöre Derneklerinin, ‘sizin için ne yapabiliriz’ şeklindeki sorusuna, biz sizden özel bir şey istemiyoruz. Size birer tane İHH kumbarası hediye ediyoruz’ şeklinde cevap verdi.

Dernek yöneticilerine toplantı çıkışında birer adet İHH kumbarası ve kitapçıklar hediye edildi.

Haber Merkezi

BAE – Türkiye ilişkileri
Önceki BAE – Türkiye ilişkileri
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi