Beykoz yöre buluşmalarında durak Kastamonu

  • 23.03.2022 17:53
  • Güncelleme: 23.03.2022 17:54
  • Okunma: 4437 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi'nin Anadolu kentlerini tanıtmak için başlattığı yöre gecelerinde Kastamonu tanıtımları başladı.
Beykoz yöre buluşmalarında durak Kastamonu

Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Yöre Buluşmaları’nda, bugüne kadar Giresun ve Ordulu hemşerilerin buluşup kaynaştığı, özel belgesel gösterimleriyle memleketlerine yolculuğa çıktığı akşamların  ardından Kastamonu ve ilçelerinden hemşeriler bir araya geldi.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde düzenlenen gecede, Kastamonu İli, Bozkurt’un Görentaş, Köseali, Alantepe ve Ortasökü Köyü, İnebolu’nun Hacıibrahim ve Çatalzeytin’in Dağköy Köyü ağırlandı.

Hemşerilerin ata topraklarına dair güzellikleri yâd ettiği, anıları paylaştığı programda davetlilere ilk olarak kokteyl ikram edildi.

Gecenin kardeşliğine yöreye özgü davul zurna ve köçeklerin neşesi eşlik etti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın kokteyle katılarak dernek başkanları ve Kastamonulu hemşerileriyle hasbihal etti.

Ardından yöre buluşmaları için özel hazırlanan “Beykoz’un Renkleri” Belgeseli’nden gecede yer alan köylere dair kesitler gösterildi.

Beykozlu Kastamonuluları köy manzaralarıyla memleketlerine götüren belgesel programa katılanlar tarafından beğeniyle izlendi.

“Teknolojinin imkânlarıyla ata topraklarıyla bağ kuruyoruz”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın programda yaptığı konuşmada yöre buluşmalarıyla ata topraklarıyla bağı güçlendirmeyi amaçladıklarını vurgulayarak, teknolojinin imkânları ve hazırlanan belgesellerle yüz yıl sonra dahi köylere dair güzellik ve değerlerin yeni nesiller tarafından görülebileceğini söyledi. 

Kastamonulular Derneği (KASDER) Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve köy dernekleri başkanları da gece de tek tek söz alarak, Beykoz Belediyesi’ne yörelerinin tanıtılması ve kalkınmasına verdiği destek dolayısıyla teşekkür etti.

Beykoz’un Renkleri” Belgeseli kurumun youtube.com/BeykozBelTr adresi ile Başkan Murat Aydın’ın youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz