Beykoz'da yetkililerden vatandaşlara PCR testi uyarısı

  • 0
  • 4493
Beykoz'da yetkililerden vatandaşlara PCR testi uyarısı
Beykoz'da yetkililerden vatandaşlara PCR testi uyarısı

Beykoz Kaymakamlığı'ndan yapılan duyuruda vatandaşlar PCR testi uygulamasına ilişkin uyarıldı.

Bazı faaliyetler için Beykoz Kaymakamlığı PCR testi zorunluluğu genelgesi paylaştı.

Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamın da riskin en aza indirilmesi için salgının temel ögeleri olan maske, mesafe ve temizlik olduğunu belirtilen yazı da en güçlü unsurun aşılama faaliyetleri olduğu vurgulandı.

Yazı da birinci doz aşılamanın %73 ikinci doz aşı ise %55,5 düzeyine ulaştığı bildirildi.

Beykoz Kaymakamlığından yapılan uyarıda metinde 19 Ağustos 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısında alınan tedbirler şu şekilde belirtildi.

6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı yaptırmayan kişilerin konser, sinema, tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluğunun getirileceğinden bahsedildi.

Aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin özel araç dışında uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için de negatif sonuçlu PCR testi bulunması gerektiği vurgulandı.

Kişilerin toplu olarak bulunduğu diğer etkinlikler veya faaliyetlerden faydalanacak hastalığı geçirmemiş veya aşısız kişiler için İl/İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararlarıyla HES kodu üzerinden PCR test kontrolü zorunluluğu getirilebileceğine değindi.

Beykoz Kaymakamlığı son günler de Pandemi kurallarının dışına çıkıldığını belirtti. Sarılma, tokalaşma faaliyetlerinin dikkat edilmesi hakkında uyarılar da bulunuldu.

Beykoz Kaymakamlığının yaptığı uyarıda, “Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak.” ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi

Beykoz’da kaldırım yenilemesi çileye döndü
Önceki Beykoz’da kaldırım yenilemesi çileye döndü
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi