Beykoz Yeşilay Kongresi’nde fotoğraf krizi

 • Güncelleme: 22.03.2016 18:29
 • Okunma: 6085 kez
 • Yorum: 1
Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi Olağan 1. Kongresi gerçekleştirildi ve yöneticiler belirlendi.
Beykoz Yeşilay Kongresi’nde fotoğraf krizi

Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi Olağan 1. Kongresi gerçekleştirildi ve yöneticiler belirlendi.

Üye listesinde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye başkanı Yücel Çelikbilek gibi önemli isimlerin yer aldığı Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi, Olağan 1. Kongresi'ni gerçekleştirdi. Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği'nde gerçekleştirilen ve Beykoz Belediye Meclisi eski Başkanvekili Birzat Mermer'in Divan Başkanlığı yaptığı Kongre'de Nejla Sümer oybirliğiyle Başkan seçildi.

Yönetim Kurulu Üyeleri'nin de belirlendiği toplantının sonunda yaşanan 'fotoğraf' krizi ortamın havasını bir anda değiştirdi.

Eski adıyla Hilal-i Ahdar, yeni adıyla ise Yeşilay Cemiyeti'nin Beykoz Şubesi, gerçekleştirdiği ilk Kongresi'nde Yönetim Kurulu Üyeleri'ni belirledi. Haftasonu ve Pazar günü olmasına rağmen Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve Beykoz Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu'nun katılım gösterdiği toplantı, Saygı Duruşu ve ardından okunan İstiklâl Marşı'yla başladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Nejla Sümer, Yeşilay Cemiyeti'nin tarihi hakkında kısa bir bilgi verdi ve ilçede gerçekleştirecekleri faaliyetler dolayısıyla heyecanını dile getirdi. Divan Kurulu Başkanı olarak seçilen Birzat Mermer'in davetiyle kürsüye gelen protokol üyeleri ise kısaca duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Müftü Demirtaş: "Sizler çok güzel amaçlar etrafında toplandınız"

Kürsüye ilk olarak davet edilen Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, özellikle vatandaşları zararlı alışkanlıklara karşı uyaracak olan Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi'nin kurulmuş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Müftü Demirtaş, konuşmasının devamında şöyle dedi:

"Amaç, çok önemli... İnsanlar, amaçlar için bir araya gelirler. İnsanların değerini de amaçlar ortaya koyar. Dinimizde biliyorsunuz, ameller, niyetlere göre gerçekleşir. Gerçekten burada çok güzel bir amaç var. Bir kere iyilik amacı var sonra da sağlık amacı var. Bir de ben bunların yanında 'Afiyet' diyorum. İyilik, sağlık ve afiyet... Üç temel kavram... Hayatın temel kavramı... Evrenin temel değerleri...

Cenab-ı Allah, 'Tüm sivil toplum örgütlerinin veya gruplaşmaların çoğunda hayır yoktur' diyor. Ama 3 tanesi hariç... Bu 3 tanesinde çok değerli amaç vardır, diyor. Birincisi, sadakati emredecek; bağlılığı emredecek. İkincisi, maruf olmayı emredecek. Maruf öyle bir şey ki, dini değerlerimizin uygun bulduğu her şey maruftur. Akl-ı selim olmayan, bedenimize zararlı her türlü şey de 'münker' olarak tanımlanır. Üçüncüsü de insanların arasını düzeltmeye yönelik olmalıdır."

Müftü Demirtaş'ın ardından Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu da kürsüye geldi ve duygularını dile getirdi. Aynı zamanda Çubuklu Muhtarı da olan Hüsnü Kolcu'nun ardından ise bu kez kürsüye, Pazar gününü ayırarak toplantıya katılan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay geldi. Kazım Bozbay ise şunları kaydetti:

Kazım Bozbay: "Gençlerimiz bizim geleceğimizdir"

“Beykoz'da eksikliğini duyduğumuz Yeşilay derneğimizin artık açılmış olması bizleri güçlü kılıyor. Biliyorsunuz Beykoz, 250 bin nüfusunun içerisinde 45 bin civarında öğrencisiyle genç bir nüfus ve potansiyele sahip bir ilçe... Bizim Anayasa'daki hükümlerden bir tanesi ise nedir? Neslin korunmasıdır, gençliğin korunmasıdır. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan korunması hem devletin Anayasal görevidir hem de sivil toplumumuzun, örgütlerimizin ve milletimizin görevidir. Çünkü gençlerimiz, bizim geleceğimizdir.”

Konuşmaların ardından üyelerin talebi üzerine Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Beykoz Şube açılışıyla ilgili bir dua okudu. Duanın ardından ise tüm yönetim kurulu üyeleri kürsüye gelerek, topluca basın mensuplarına poz verdi. 

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

 1. Nejla Sümer
 2. Metin Genç
 3. Hatice Kınık
 4. Emin Yavuz
 5. Birzat Mermer

Denetim Kurulu Asil

 1. Hüseyin Yüksek
 2. Selda Selimoğlu
 3. Tamer Horasan
Yorumlar (1 Yorum)

Elif (5 yıl önce)

Bayanların rahat etmesi esaslı bir teklif makul imiş. Abartılacak bir şey yok. Sizin basit bir meseleyi sunuş şekliniz hoş olmamış.

Yorum Yaz