Beykoz Yenimahalle'ye FIFA standartlarında saha

  • Güncelleme: 27.11.2020 16:11
  • Okunma: 2231 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi ilçedeki spor yatırımları kapsamında 3 spor sahasının daha yenileme ve yapım çalışmalarını tamamladı.
Beykoz Yenimahalle'ye FIFA standartlarında saha

Beykoz’daki gençlerin spor olanaklarını artıran çalışmalara imza atan, ilçedeki tüm amatör spor kulüplerini destekleyen Beykoz Belediyesi, İshaklı, Öğümce ve Yenimahalle’ye yeni saha ve tesisler kazandırdı.

İlçedeki çocuk ve gençlerin sporla daha fazla vakit geçirmesi, sağlıkla gelişmeleri ve yeteneklerini keşfetmelerine katkı sağlamak amacıyla yürütülen hizmet kapsamında her mahalleye nitelikli sahalar yapılması hedefleniyor.

Yenimahalle’deki gençleri sevindiren çalışmakapsamında mahalleye 3bin 357 m² büyüklüğünde halı saha yapılarak FİFA standartlarında çim malzemeyle kaplandı.

Ayrıca sporcular ve ailelerin oturup dinlenebileceği kafeteryanın yanı sıra soyunma odaları, duşlar, tuvaletler ve yönetim odalarından oluşan idari bina da yapıldı.

Tesisin hizmete açılmasıyla gençler antrenman ve spor yapmak için günün her saatinde sahada buluşmaya başladı.

İshaklı gençlerden gelen talep üzerine, daha önceden ilçeye kazandırılan ve bakımı yapılması gereken  6 bin 194 m² halı saha yine FIFA standartlarında çim malzemeyle yenilendi.

Tesisin içinde yer alan, basketbol, voleybol ve tenis oynanabilen, çok amaçlı sahası da gençlerin sporla içiçe vakit geçirmesi için baştan ayağa elden geçirildi.

Beykoz Belediyesi’nin ilçenin spor olanaklarını artıran bir diğer yatırımı kapsamında Öğümce Mahallesi’ne 16x30 m ebadında halı saha yapılarak hizmete açıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Halı Saha, Yenileme, Bakım

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz