Beykoz Yenimahalle'de tehlike saçan görüntüler

  • Güncelleme: 01.04.2020 11:56
  • Okunma: 40219 kez
  • Yorum: 5
Beykoz Yenimahalle'de Afganlıların yoğun olduğu bölgedeki çöplük görüntüsü vatandaşların tepkisini çekiyor.
Beykoz Yenimahalle'de tehlike saçan görüntüler

Beykoz Yenimahahalledeki Doktor Ömer Besimpaşa Caddesi üzerindeki beş katlı binada yaşayan Afganlılar bölge halkını canından bezdirdi. Evde yaşayan Afganlıların, çöpleri sağa sola atması hem görüntü kirliliği, hem de hijyen anlamında ciddi bir tehlike saçıyor.

Yaşanan olumsuzluğu bir çok ilgili makama bildiren bölge halkı bir türlü çare bulamazken, evin önündeki foseptik çukuru da ayrı bir tehlike oluşturuyor.

Koronavirüs ( Kovid-19) salgını ile mücadele edilen şu günlerde vatandaşlar bu sorunun ortadan kaldırılmasını ve evde yaşayan Afganlılara ilişkinde etrafı kirletiyor olmalarında dolayı gerekli yasal işlemlerin yapılmasını istiyor.

Foseptik Çukuru ile ilgili İSKİ'ye defalarca müracaat yapılmış olmasına rağmen bir çözüm üretilmediğinden yakınan vatandaşlar, mahalle muhtarının da konuya duyarsız kaldığını söyledi.

Vatandaşlar, "Yıllardır bu sorunla uğraşıyoruz. Beykoz Belediyesi'ne müracaat ettik. Bir sonuç alamadık. Şelale gibi insan atığı akıyor. Köylerde bile böyle bir durum yok. Belediyeden bir sonuç alamadık. Kokudan sinekten durulmuyor. Muhtarda ilgilenmiyor. Afganlar camdan ne bulsalar atıyorlar. Poşet, şişe, çamaşır, şu sıkıntılı günlerde çevreye insan pislikleri ve çöpler tehlike saçıyor" diye dert yanarken, etrafa yayılan kokudan dolayı kimsenin evinin camını açamadığı kaydedildi.

Bölge halkı konuyu 2017 yılında İSKİ'ye dilekçe il bildirmiş olmasına rağmen cevap 2018 yılında gelse de, ilgilenen hiç bir kurum olmadı.

Vatandaşlar, Beykoz Belediyesi'nin konuyla ilgilenmesini istedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Yenimahalle, Çöplük, Afganlar

Yorumlar (5 Yorum)

celal (1 yıl önce)

Mahalleye çalışma izni olmayan o kadar göçmeni daha fazla kira geliri için mahalleye alırken bunlarında düşünülmesi gerekirdi. Y.Mahalle' nin yakında ismi bile değişir. Bir düşünün neden sadece orada göçmenler... Habere gelince doğru yanlış mahalleli bilir.

Ramazan (1 yıl önce)

Yalan haber

Ümit (1 yıl önce)

Defalarca gundeme getirdik murat başkanımıza yazdık cogu calışma ıznı yok bizim ülkemizdeler ltf Bi beykozku olarak Bi care gitsinler ulkemde dezenfekte sıfır pislik sacıyır ltf dost beykoz aracılığı İle beykoz belediyesi yetkilileri duyun sesimizi

Fatih Kural (1 yıl önce)

Bu binayı biliyorum sahiplerinin yıllardır atık su konusuyla ilgili hem belediye hem de İski 'yle yaşadıklarını da ayrıca biliyorum . Ancak konuyla ilgili kanal bağlantısı için başka bir parsel üzerinden boruyla aktarım yapılmasını bir "komşu"nun arazisinden geçmesine izin vermediği için durum bu hale gelmiştir. Çünkü Kot farkından dolayı bölgedeki TEK bir bacaya bağlanması gerekmektedir. Toprağın neredeyse 1 mt. altından geçecek bir boruya izin vermeyerek diğer insanları da zor durumda bırakmıştır.

Necdet (1 yıl önce)

Bence beykoz belediyeye twet atın sonuç alırsınız

Yorum Yaz