Beykoz Yenimahalle’de çöken duvar can aldı

  • Güncelleme: 21.02.2020 09:31
  • Okunma: 20410 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Anadolu Yakası’nda yağan aşırı yağmur nedeniyle çöken duvar can aldı. Beykoz Yenimahalle’de yağmur sularının bastığı evin duvarı çöktü.
Beykoz Yenimahalle’de çöken duvar can aldı

İstanbul’da yağan aşırı yağmur Beykoz Yenimahalle’de bir faciaya neden oldu. YeniMahalle Gür Sokakta aşırı yağmur nedeniyle tıkanan logar kaparları yağmur suyunun eve girmesine yol açtı. Aşırı yağmur nedeniyle sel riskine giren evin halkı kendi imkanları ile suyu tahliye etmeye çalıştı. O sırada evin yanında tuğladan örülü duvar, Trabzon’dan Beykoz Yenimahalle’ye akrabalarını ziyarete gelen Asiye Zaman’ın üzerine düştü.

Olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekipleri ile Asiye Zaman Ümraniye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Asiye Zaman tüm uğraşlara rağmen kurtarılamazken, ev sahibi Zehra Kahraman’ın ise yaralı olduğu bilgisine ulaşıldı.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar gitmiş olduğu olay yerinde incelemelerde bulunurken, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'te daha sonra gitmiş olduğu olay yerinde çöken duvarı inceledi.

Kaymakam Katırcı ve Başkan Yücel Çelikbilek, ev halkına taziyelerini sunarak, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.     

Haber Merkezi