Özel Dosyalar

Beykoz Yeniköy motor seferleri arttırıldı

Beykoz Yeniköy motor seferleri arttırıldı
2014.07.13 00:00
| | |
21989

FSM Köprüsü’ndeki çalışmalar nedeni ile Beykoz Deniz Ulaşım Hizmetleri (BEYDEN) ek seferle soruna çözüm üretmeye çalışıyor.

Yeniköy-Beykoz ve Paşabahçe İstinye arasında seferler yapan deniz dolmuş motorlarının ilk kalkış saatleri bu çalışma kapsamında geri çekilirken son seferler de ileri saate uzatıldı. Beykoz ilçe sakinlerinden binlerce kişi ekmek paralarını özelikle Boğazın karşı yakasındaki işyerlerinden kazanmakta iken köprüde başlayan çalışmalar nedeni ile işyerlerine zamanında yetişmekte zorlanan bu insanlar işe gidiş saatlerinde tam anlamı ile stres ve isyan yaşamaktaydı.

Yıllardan beri Beykoz-Yeniköy arasında deniz dolmuş seferleri yapan firma ulaşım ağına Paşabahçe-İstinye hattını da ekledi.

Beyden’in düzenlediği ek seferler Beykozluları bir nebze olsun rahatlatırken, ilçe halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Dost Beykoz, pek çok ilçe sakinin haberdar olmadığı konuyu haberleştirerek, FSM’de trafik çilesini de gözler önüne serdi.

Yeni seferlerle ilgili Dost Beykoz’a açıklamalarda bulunan Beyden’in kıdemli kaptanlarından Abdülkadir Çolak, “Beykozlu olarak elbette ki arkadaşlarımızın, komşularımızın trafik çilesini yakinen biliyoruz ve takip ediyoruz. Dernek olarak yaptığımız kamu hizmeti kapsamında sabah ilk kalkış saatini 06.40’dan 06.20’ye çektik. Gece son seferimiz ise 24.00’den 01.00’e çektik. Umarız bir nebze de olsun soruna çare olmuştur. Yalnız çeşitli yerlere bilgi pankartları asmamıza karşın bu gelişmeden haberdar olmayan Beykozlulara sizlerin vasıtası ile ulaşıp bilgilendirmek istedik” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Deniz, Abdulkadir Çolak, Motor, Yeniköy, Beykoz, Sefer, BEYDEN

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"