Son Dakika
Prof. Dr. Faruk ŞEN
  • 24/05/2022 Son günceleme: 24/05/2022 19:10
  • 3.685

Büyük bir olasılıkla yerel seçimlerin tarihi öne alınarak, genel seçimlerle birleştirilecek ve önümüzdeki yıl gerçekleşecek.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ı hükümet Ankara'da Büyükşehir Belediye Bakanı adayı olarak düşünüyor. Böylece, gerek AKP'de, gerek CHP'de yeni adaylar ortaya çıkmaya başladı. Bu çok önemli bir gelişme, belediye başkan adayları ve belediye meclis üyeleri yeniden belirlenecek. AKP'de birçok aday var, ama CHP'de de adayların sayısı her geçen gün artıyor. CHP'de Alaattin Köseler, DSP zamanındaki adaylık ve belediye başkanlığı seçiminden sonra, bu defa CHP'den aday olmayı planlıyor. Bunun ön hazırlıklarına başladı. Aynı şekilde CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün adaylığa soyunmuş durumda. AKP'de adayların sayısı her geçen gün artıyor.

Beykoz ilçesinde, gerek ilçe belediyesi, gerek büyükşehir iyi hizmetler veriyor. Beykoz Korusundaki eski Hasır Restaurant, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisi olarak çok iyi hizmet sunuyor. Aynı şeyi Beykoz İlçe Belediyesinin Gümüşsuyu Restoranında da görüyoruz. Paşabahçe'de de İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yine güzel bir tesisi var. Bu nedenle bu tesislerin çok dolu olduğunu görüyoruz. Halkımız tüm bu hizmetleri göz önünde tutarak ciddi kararlar verecekler. Türkiye için önemli olan yerel seçimlerde yeni değişimler olması. Geçtiğimiz seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Seçimini şaibeli görüp rededen, ilçe seçimlerini kabul etmek bugün ki hükümetin yanlış bir kararıydı. Bakalım bu sefer millet ittifakı; İyi Parti, CHP olarak, HDP'nin desteğiyle acaba ilçe belediyesi olarak Beykoz'u alabilecek mi? Beykoz bu açıdan önemli bir merkez olarak göz önünde olacak, gelişmeleri hep beraber göreceğiz. Şimdiden adayların hepsi start almış durumda. Beykoz Vakfı'nın eski Başkanı Şaban Töre bu konuda aktif çalışan insanların başında geliyor. Artık yerel medya bu konuya ciddi bir şekilde el atıyor. Sonuçlarını hep beraber göreceğiz.

 

Yazarın Yazıları