Spor

Beykoz yeni antrenörler yetiştiriyor

Beykoz yeni antrenörler yetiştiriyor
10.03.2019 11:12
| | |
2249

TFF ile TÜFAD işbirliğinde Beykoz, Kavacık Spor Tesisleri’nde başlayan futbol antrenörlüğü kursu tamamlandı.

Kursa katılan 30 kursiyere TFF eğitmenleri M. Nedim Karadeniz ve Adem Tandoğan tarafından futbolun incelikleri, kuralları başarı kriterleri anlatıldı.

Sertifika programında konuşan Tüfad İstanbul Başkan Vekili Doç. Dr. Mehmet Yorulmazlar, kursiyerlere çeşitli önerilerde bulundu.

BİSK Başkanı Asım Özdemir’in konuşması sonrası kursa ismi verilen Beykoz’un önemli spor adamlarından Mustafa Özdemir de Tüfada ve TFF ye teşekkür eden organizasyon ekibi, Kavacık Spor Kulüp Başkanı’na da vermiş oldukları tesis desteği nedeniyle teşekkür edildi.

Programda konuşan Beykoz İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük’te,  “insanlar kişisel amaç ve arzularını gerçekleştirmek için bir gruba ve grubu yönetecek ve istenilen hedeflere ulaştıracak liderlere ihtiyaç duymaktadırlar. Bu durum spor Kulüpleri ve Takımlar içinde geçerlidir.” dedi.


“Her takım yönetilecek ve istenilen hedeflere ulaştıracak bir lidere yani bir lider olarak antrenöre ihtiyaç duymaktadır. Bir antrenörün en önemli görevlerinden biri takım üyelerini motive etmektir. Böylelikle antrenörlük, liderlik ve motivasyon kavramları birleşmiş ve başarıya giden basamaklar halini almıştır.” diye konuşan Küçük, kursun amatör futbol antrenörlerinin liderlik davranış tipleri ve kullandıkları motivasyon tekniklerinin belirlenmesi amacı ile yapıldığını kaydetti.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: TFF, TUFAD, Antrenör Kursu, Mehmet Yorulmazlar, Bülent Küçük

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"